X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

FreshMail nabyty przez Vercom za blisko 27,8 mln zł

Vercom i FreshMail łączą siły. Zakup 100% udziałów w krakowskiej spółce dostarczającej system do e-mail marketingu to dla obu firm szansa na rozwój.

FreshMail nabyty przez Vercom za blisko 27,8 mln złźródło: shutterstock.com

reklama


Firma Vercom, czyli dostawca technologii umożliwiającej integrację i automatyzację wielu kanałów komunikacji elektronicznej z siedzibą w Poznaniu, która w maju zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych, zakupiła 100% udziałów we FreshMailu, który z kolei jest czołowym dostawcą usług e-mail marketingu. Z grupą współpracuje ponad 6,5 tysiąca klientów, w tym zarówno duże firmy, jak i dynamicznie rosnące małe i średnie firmy.

Przebieg transakcji

6 lipca 2021 Vercom nabyło pełnię udziałów. Jak czytamy w komunikacie spółki, kwota transakcji to blisko 27,8 mln zł i pochodzi ona ze środków pozyskanych przez Emitenta w procesie IPO.

Co więcej, w przypadku osiągnięcia przez FreshMail określonych wyników finansowych za rok obrotowy 2021 i rok obrotowy 2022 zrealizowanych przy udziale sprzedającego i jego kadry menadżerskiej (okres zaangażowania), dla sprzedającego przewidywane jest dodatkowe wynagrodzenie z tytułu sprzedaży udziałów, lecz w kwocie nie większej niż 2 mln zł.

Wedle umów obowiązuje zakaz konkurencji dla sprzedającego, jego podmiotów powiązanych, w tym członków organów przez okres zaangażowania trwający, co najmniej do końca 2022 roku i przez okres kolejnych 24 miesięcy od upływu okresu zaangażowania.

Nowe możliwości dla obu firm

W wypowiedzi przedstawicieli obu firm na Mam Startup Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom, wskazał, że cieszy się z połączenia sił z FreshMailem i wierzy, że wspólnie stworzą oni bardzo silny podmiot, który śmiało będzie mógł konkurować z globalnymi graczami w segmencie CPaaS. (red. Communication Platform-as-a-Service)

Paweł Sala, prezes zarządu FreshMail, także upatruje przez ten krok synergii dla każdej ze stron i z perspektywy firmy dużej szansy na osiągnięcie niedostępnej wcześniej skali działalności na poziomie nowych kanałów komunikacji, których dotychczas nie było w ofercie firmy, jak i możliwości dotarcia do klientów na rynkach zagranicznych.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail