X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

WhatsApp wprowadził nową opcję archiwizacji wiadomości

Nowa opcja archiwizacji wiadomości na WhatsApp to odpowiedź na potrzeby użytkowników. Oto co zmieni ona w codziennym użytkowaniu.

WhatsApp wprowadził nową opcję archiwizacji wiadomościźródło: shutterstock.com

reklama


Archiwizacja wiadomości na WhatsApp to z pewnością coś, na co czekało wielu użytkowników. Jednak, gdy tylko się pojawiła, zabrakło jednego, chociaż istotnego szczegółu. I właśnie teraz, aplikacja zdecydowała się dodać ten element, który, jak przypuszczamy, z czasem na pewno zacznie pojawiać się również w innych komunikatorach.

Informacja z pierwszej ręki

O zmianach w związku z archiwizacją wiadomości, na Twitterze, poinformował nas sam komunikator. Na profilu WhatsApp pojawił się bowiem następujący post.

Na czym dokładnie więc będzie polegała zmiana? Jak wiadomo, archiwizacja wiadomości na WhatsApp jest już dostępna od dłuższego czasu. Natomiast do tej pory, zawsze gdy decydowaliśmy się na ten krok, np. w przypadku grupy, mimo to dostawaliśmy powiadomienia o nowych wiadomościach. Teraz powiadomień tych nie będzie. A wiadomości zobaczymy dopiero wtedy, gdy zdecydujemy się wejść w zarchiwizowaną konwersację. Co więcej, podobnie jak to miało miejsce wcześniej, grupę taką w każdym momencie możemy odblokować. A sam fakt zablokowania, nie będzie widoczny dla innych uczestników czatu.

Popularność wyciszeń

Na pewno każdy z nas ma chociażby jedną taką grupę, którą wycisza na którymś z komunikatorów. Powody mogą być różne. Jednym z nim jest na pewno obecność osoby, nieustannie spamującej swoimi wiadomościami. Co przy, np. ciągle włączonym internecie, może irytować. Dlatego też, osoby tworzące media społecznościowe i komunikatory, coraz częściej dbają o to, aby oddzielać ważne wiadomości na czacie, od tych mniej istotnych. Ciekawą opcję proponuje również Messenger, pozwalając wyłączyć czat na określoną liczbę godzin, dni lub do odwołania. Wówczas również nie dostajemy powiadomień. Grupa posiada wtedy grubszy kontur i przenosi się na sam szczyt skrzynki odbiorczej naszych wiadomości. Tak czy inaczej, z pewnością krok ten zostanie jeszcze na wiele ciekawych sposobów wykorzystany przez inne media społecznościowe i komunikatory. W dzisiejszych czasach spokój jest bowiem w cenie. I to zarówno w życiu realnym oraz online.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail