X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Rozmowy audio i wideo na Messengerze z szyfrowaniem end-to-end

Facebook poinformował o wprowadzeniu szyfrowania rozmów głosowych i wideo w swoim komunikatorze.

Rozmowy audio i wideo na Messengerze z szyfrowaniem end-to-endźródło: messengernews.fb.com

reklama


W piątek Facebook poinformował o wprowadzeniu pełnego szyfrowania dla rozmów głosowych i wideo na Messengerze. Zaktualizowano także elementy dla znikających wiadomości.

Bezpieczeństwo komunikacji

Twórcy komunikatora mają świadomość, że użytkownicy oczekują, aby aplikacje, za pomocą których porozumiewają się z innymi, były bezpieczne i zapewniały prywatność. Nowe funkcje mają dać im większą kontrolę.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, w ubiegłym roku zaobserwowano wzrost wykorzystania połączeń audio i wideo. Dziennie prowadzono na Messengerze ponad 150 milionów wideorozmów. Dlatego też teraz zdecydowano się na wprowadzenie możliwości zabezpieczenia połączeń audio i wideo za pomocą technologii.

aplikacja Messenger szyfrowanie

źródło: messengernews.fb.com

Szyfrowanie end-to-end

Szyfrowanie typu end-to-end z pewnością jest doskonale znane użytkownikom WhatsApp. Chroni ono prywatne konwersacje przez hakerami oraz cyberprzestępcami i staje się standardem w aplikacjach. Treść rozmów jest wówczas szyfrowana i chroniona do momentu wysłania do momentu dotarcia do odbiorcy. Nikt poza rozmówcami, w tym także Facebook, nie może więc zobaczyć lub odsłuchać jej treści.

Również w znikających czatach pojawiły się nowości. Zaktualizowano funkcję wygasania wiadomości – od teraz możliwe jest wybranie, po jakim czasie mają one zniknąć. Przedział czasowy to od 5 sekund do 24 godzin. 

Messenger znikajace wiadomosci

źródło: messengernews.fb.com

Kolejne nowości w fazie testów

Twórcy Messengera zapowiadają, że już wkrótce u wybranych użytkowników mogą pojawić się nowe funkcje testowe, zapewniające jeszcze większe bezpieczeństwo i prywatność rozmów. Co więcej, funkcja szyfrowania end-to-end już wkrótce będzie testowana także dla rozmów grupowych – dla rodzin i znajomych, którzy już teraz posiadają wspólne konwersacje.

Co więcej, szyfrowanie wkrótce ma pojawić się także w wiadomościach prywatnych na Instagramie. Grupa użytkowników w wybranych krajach  już niebawem będzie mogła przetestować to rozwiązanie, podobnie jak w przypadku Messengera, dla istniejącego już czatu lub obserwowanego już profilu.

Miejmy więc nadzieję, że zmiany od Facebooka sprawią, że użytkownicy jego produktów będą czuli się bezpiecznie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail