X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok zorganizował konkurs „Rising Star” – to kariera muzyczna na wyciagnięcie ręki!

Rising Star to nowy konkurs na TikToku, który pozwoli młodym artystom na rozwój kariery muzycznej. Organizowany jest przy współpracy z Universal Music Polska.

TikTok zorganizował konkurs „Rising Star” – to kariera muzyczna na wyciagnięcie ręki!źródło: shutterstock.com

reklama


TikTok wraz z Universal Music Polska rusza dziś z konkursem, w którym odkryje talenty muzyczne na platformie. Wystarczy zaprezentować na TikToku próbkę swojego wokalu, żeby mieć szansę na nagranie własnego singla i teledysku, a tym samym otworzyć sobie drzwi do niezwykłej muzycznej kariery. Zgłoszenia będzie można przesyłać do 29 sierpnia.

TikTok = muzyka

Muzyka to kluczowy element TikToka, który inspiruje do tworzenia kreatywnych i pozytywnych treści. TikTok ma wielki wpływ na branżę muzyczną – często daje „drugie życie” starym hitom oraz pozwala mniej znanym twórcom wybić się na światowych listach przebojów. Na platformie jest jednak jeszcze wiele nieodkrytych talentów, którym start w muzycznej karierze ułatwi konkurs „Rising Star” organizowany przez polski zespół TikToka oraz Universal Music Polska.

W projekcie „Rising Star” może wziąć udział każdy użytkownik platformy powyżej 16. roku życia. Co zrobić, by zostać gwiazdą estrady? Wystarczy zaśpiewać swój ulubiony kawałek, a nagranie zamieścić na TikToku z hashtagiem #risingstarpolska.

Zmagania aspirujących gwiazd oraz ich nagrania będzie można śledzić na bieżąco na dedykowanej konkursowi sekcji w aplikacji. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury w składzie: Lanberry – popularna wokalistka, znana m. in. z przeboju „Plan awaryjny” oraz Paweł Chudziński – TikToker oraz influencer, wybiorą 8 osób, które przejdą do głównego etapu konkursu. O losie twórców decydować będą także słuchacze radia ESKA, którzy wytypują kolejne dwie osoby, w specjalnym głosowaniu „Dzika Karta”.

Kolejny etap konkursu

W kolejnym etapie, podczas występów na LIVE na TikToku, na zwycięzcę „Rising Star” głosować będą jurorzy oraz publiczność. Laureat „Rising Star” ogłoszony zostanie podczas wielkiej gali finałowej transmitowanej na platformie, z udziałem gwiazd oraz znanych twórców TikToka. Czeka na niego niezwykła nagroda – kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska umożliwiający nagranie profesjonalnego singla oraz nakręcenie teledysku.

„TikTok, jako miejsce kreatywnej i autentycznej ekspresji, to prawdziwa kopalnia talentów. Chcemy przyczyniać się do rozwijania pasji naszych użytkowników, którzy udowadniają nam na co dzień, że nie ma rzeczy niemożliwych. To wielka przyjemność być organizatorem tak dużej akcji, która wyłoni nową gwiazdę muzyki. Nagroda, którą przygotowaliśmy dla zwycięzcy wraz z Universal Music Polska to idealny start w karierze i możliwość zyskania milionów fanów. Do konkursu może zgłosić się każdy, dlatego zachęcamy już teraz do nagrywania filmów i dzielenia się swoim talentem ze społecznością TikToka oraz z… całym światem” – mówi Paula Kornaszewska, Head of Operations Team, TikTok Polska.

„Universal Music jest największą i najbardziej innowacyjną firmą fonograficzną na polskim i światowym rynku, dlatego współorganizowanie wraz z TikTokiem formatu „Rising Star” wpisuje się w nasze DNA. Jesteśmy podekscytowani możliwością odkrycia przyszłych gwiazd sceny muzycznej z pomocą platformy, której użytkownicy dają upust swojej kreatywności. To zupełnie nowe podejście do szukania talentów i jesteśmy przekonani, ze kolejna super gwiazda polskiej, a może i globalnej sceny muzycznej właśnie tworzy coś na TikToku i na takie osoby czekamy!” – mówi Maciej Kutak, dyrektor zarządzający Universal Music Polska.

Zgłoszenia konkursowe można wysyłać do 29 sierpnia, natomiast gala finałowa odbędzie się 30 września.

 

źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail