X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter chce wprowadzić płatności za pomocą Bitcoinów

Bitcoiny już niebawem mogą pojawić się jako forma napiwków dla twórców na Twitterze. Oto czego możemy się w związku z tym spodziewać.

Twitter chce wprowadzić płatności za pomocą Bitcoinówźródło: shutterstock.com

reklama


Temat kryptowalut zdaje się nie cichnąć. Pojawia się coraz więcej rozwiązań o nie opartych. A teraz, jedno z nich proponuje również Twitter, oferując tym samym usługi, za które będziemy mogli zapłacić za pomocą Bitcoinów.

Bitcoiny na Twitterze

Najpierw były domysły i plotki. Nie tak dawno jednak, jeden z pracowników potwierdził niejako trwające obecnie prace nad wprowadzeniem Bitcoinów, jako opłat dla twórców, napiwków. Zrobił to w dość popularny jak na dzisiejsze czasy sposób, udostępniając odkrycia Alessandro Paluzzi. Tym samym przyznając, że zmiana ta nastąpi już wkrótce.

No dobrze, gdzie zatem szukać w przyszłości Bitcoinów? Zrzut ekranu udostępniony przez Paluzzi jest odpowiedzią na to pytanie. Pokazuje on bowiem w jaki sposób zmieni się wygląd profilu użytkownika, gdy ten wpisze adres portfela Bitocinów. Co ciekawe, eksperci również przewidują, że właśnie za ich pomocą, będzie można wspierać na platformie twórców, np. w zamian za opcję suberobserwującego. Twitter może również używać do wystawiania faktur usługi Strike, jednak użytkownicy nie będą zmuszeni do tego, aby zakładać tam swoje konta.

Idzie nowe?

Czy zatem idzie nowe? Ciężko stwierdzić. temat kryptowalut jest już bowiem na tapecie kilka lat i zajmuje coraz to nowsze obszary. Tak naprawdę danie nam możliwości korzystania z nich w social media, to była jedynie kwestia czasu. Tym bardziej, że pojawiają się już w coraz to bardziej powszechnych miejscach w sieci.

Odnośnie samego Twittera, na pewno warto obserwować zachodzące zmiany i to, w jaki sposób obecność kryptowalut będzie się tam rozwijała i sprawdzała. W tym przypadku, wiele zależy nie tyle od użytkowników, co samego Twittera i tego, w jaki sposób będzie wyglądała kwestia bezpieczeństwa w praktyce. A to jak wiemy, nie należy do tematów łatwych.

 

Zobacz także: Kryptowaluty w rozliczeniach i płatnościach. Co warto wiedzieć, żeby nie stracić?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail