X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wybieramy laptop do pracy

Rynek sprzętu elektronicznego oferuje szeroki wybór urządzeń do pracy. Co warto uwzględnić przy wyborze laptopa?

Wybieramy laptop do pracyźródło: shutterstock.com

Artykuł partnera

Nie ma idealnego laptopa biznesowego, który można zawsze polecić do biura. Wybrany model powinien być dobrany do potrzeb firmy, jej profilu, działalności i stanowiska danego pracownika. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego sprzętu – poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Określ swoje potrzeby i możliwości finansowe 

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga też inwestycji w odpowiednie urządzenia. Podstawowym narzędziem pracy przedsiębiorcy jest laptop – to zwykle centrum dowodzenia. Niezawodny, szybki i pojemny sprzęt jest niezbędny na każdym etapie. Jeśli nie wiesz, jak wybrać idealny, zastanów się, kiedy i do czego będzie używany. To pomoże określić parametry, które powinien mieć laptop dla Ciebie, a następnie znaleźć korzystną ofertę.

Laptop dopasowany do potrzeb

Rynek sprzętu elektronicznego jest bardzo rozbudowany, dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem laptopa skrojonego na miarę konkretnych potrzeb. Najnowocześniejszy model nie musi być konieczny dla danego pracownika, bo wiele osób nie wykorzysta jego możliwości oraz potencjału w pełni. Często komputer jest używany jedynie podstawowych czynności, jak sprawdzanie poczty elektronicznej, wypełnianie i przesyłanie dokumentów czy obsługa kanałów social media. Obecnie wiele działań odbywa się w Internecie, dzięki czemu można pracować zdalnie z dowolnego miejsca.

Podobnie sprzęt kupiony w promocji, w wyjątkowo dobrej cenie, może okazać się zbyt słaby – np. do obsługi programów graficznych lub montowania filmów. W podróży służbowej sprawdzi się lekki laptop z wydajną baterią, do intensywnego użytkowania – model z szybkim procesorem SSD. Działa sprawniej niż tradycyjne dyski starszego typu i wyróżnia się wyższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wydajny laptop z mocnymi podzespołami można też kupić na raty. W Orange dla Firm dostępna jest taka oferta, w dodatku bez oprocentowania. Wśród dostępnych urządzeń wybór jest bardzo szeroki – można wybrać model ekonomiczny, biznesowy czy klasy Premium.

Dowiedz się więcej: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/firma-online/laptop-do-pracy-nie-tylko-biurowej/

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail