X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Be Cybersmart – nowa kampania dotycząca bezpieczeństwa w internecie od TikToka

Nowa kampania o nazwie Be Cybersmart ma chronić użytkowników przed hakerami i innymi zagrożeniami czekającymi na nich w sieci.

Be Cybersmart – nowa kampania dotycząca bezpieczeństwa w internecie od TikTokaźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok rusza z nową kampanią, która ma pełnić rolę informacyjną, w temacie cyberbezpieczeństwa. Tym bardziej teraz, kiedy właśnie mamy Miesiąc Wiedzy o Cyberbezpieczeństwie. Platforma chce nas ochronić przed hakerami i przestępstwami jakimi możemy doświadczyć podczas użytkownia medium.

Bądź świadomy

W 100% żadne medium nie może nas oraz najmłodszych ochronić przed niebezpieczeństwami. Oczywiście, social media szukają sposobów na minimalizację takiego ryzyka. Natomiast trzeba również zwracać uwagę na to, że bardzo często hakerzy na początku stosują metody, które nie są widoczne jako zagrożenie przez algorytmy social mediów, np. napisanie wiadomości prywatnej do ofiary. Dlatego też TikTok, pomimo wprowadzonych działań, postanowił również wystartować z nową kampanią uczącą użytkowników jak być bezpiecznym w sieci. Kampania nosi nazwę Be Cybersmart i składania odbiorców do refleksji na temat zagrożeń na medium, o jakich być może nawet wcześniej nie słyszeli.

@tiktoktipsInspired by ##LearnOnTikTok, we’re launching a new series for Cybersecurity Awareness Month with tips to defend against cyberthreats ##BeCyberSmart

♬ original sound – TikTok Tips

W filmach wystąpią zarówno twórcy, jak i pracownicy TikToka, na czele z dyrektorem do spraw bezpieczeństwa Rolandem Cloutierem. Co ciekawe, całość ma być serią promującą zachowania chroniące nas przed zagrożeniami.

Mądry użytkownik przed szkodą

Kampania Be Cybersmart jest bardzo dobrym pomysłem. Działa ona bowiem zgodnie z zasadą lepiej zapobiegać, niż leczyć. W dodatku, zwłaszcza gdy do młodszych użytkowników przemówi ich idol, wiedza ta zostanie dużo lepiej przyswojona. Wszelakie poradniki do czytania mogą być odbierane jako nudne, a w rezultacie młodzież nic z nich nie wyniesie. To kolejne, bardzo ciekawe podejście TikToka do kwestii bezpieczeństwa. Jest ono również niezwykle istotne. Zwłaszcza po pandemii, gdzie internet stał się również miejscem sfrustrowanych ludzi. Ponadto, nie tak dawno zostały opublikowane badania, pokazujące wzrost ataków hakerskich, jak również liczby działań związanych z pedofilią. Dlatego tak istotne jest, aby zarówno młodzież, jak i jej opiekunowie wiedzieli w jaki sposób ochronić się przed niepożądanymi skutkami korzystania z social media.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail