X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Naklejki z linkiem dla wszystkich na Instagramie

Już niedługo wszyscy użytkownicy Instagrama będą mogli umieszczać naklejki z linkiem w swoim Stories. I to bez potrzeby posiadania 10 000 obserwujących.

Naklejki z linkiem dla wszystkich na Instagramieźródło: shutterstock.com

reklama


Gdy konta firmowe i twórcy zakładają swoje profile na Instagramie, ich cel jest jeden – zdobyć 10 000 obserwujących. I absolutnie nie stoi za tym żadna próżność, tylko chęć podzielenia się swoimi treściami, za pomocą linku. Dla wszystkich tych, którym sztuka ta się jeszcze nie udała, mamy dobrą wiadomość. Od teraz, każdy użytkownik Instagrama dostanie szansę podzielenia się linkiem. Z tym, że za pomocą naklejki.

Naklejka z linkiem dla wszystkich

Do tej pory wyznacznikiem możliwości dodania linku do Stories było posiadanie 10 000 obserwujących. Teraz wymóg ten ma zniknąć, a naklejki z linkiem będą dostępne dla każdego. Jak twierdzi Instagram, decyzja ta to wynik próśb ze strony społeczności. Podobnie bowiem jak duże konta, również te małe chcą dzielić się ze swoimi znajomymi, rodziną czy odbiorcami poszczególnymi treściami.

screeny z Instagrama, pokazujące naklejkę z linkiem.

źródło: instagram.com

O tym, w jaki sposób będzie wyglądała ta opcja, nie musimy zbyt wiele pisać. Każdy kto korzysta z Instagrama, chociaż raz widział jej wykorzystanie w praktyce. A co więcej, zdecydowanie wypchnęła ona dawne swipe up, z którego przestały korzystać nawet duże konta.

Instagram a linki

Naklejki z linkiem będą od teraz dostępne dla każdego. Budzi to jednak wątpliwości dotyczące rozprzestrzeniania fałszywych treści. Może się bowiem okazać, że w ten sposób zacznie pojawiać się ich więcej. Z drugiej jednak strony, problem dezinformacji istnieje również bez obecności naklejek z linkami. Możemy więc wierzyć w to, że medium znajdzie sposób na to, aby jak najbardziej zniwelować obecność fake newsów w serwisie.

Poza tym, naklejki na Instagramie to również o wiele lepsze rozwiązanie niż swipe up umieszczany na dole strony. Nie zawsze link chciał wówczas ładować się od razu, lub po prostu nie był zauważany przez odbiorcę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy umieścić naklejkę w dowolnym miejscu na naszym Stories.

Kiedy w końcu będziemy mogli skorzystać z tego rozwiązania? Już dziś wiele małych kont i prywatnych użytkowników może dodawać naklejki z linkiem. Pozostali użytkownicy powinni móc się jej spodziewać w ciągu najbliższych dni.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail