X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Gotuj ze Snapchatem! Aplikacja pozwoli skanować produkty w celu znalezienia nowego przepisu

Snapchat dodaje opcję skanowania żywności. Ma ona pomóc w rozwiązaniu dylematów związanych z gotowaniem.

Gotuj ze Snapchatem! Aplikacja pozwoli skanować produkty w celu znalezienia nowego przepisuźródło: shutterstock.com

reklama


Mimo że Snapchat nie jest już na fali, od kiedy Instagram wprowadził Stories, aplikacja nie przestaje się rozwijać. Tym razem proponuje swoim użytkownikom rozwój umiejętności kulinarnych. A jest to możliwe za pomocą nowej opcji skanowania żywności.

Snapchat i jedzenie

Aplikacja nawiązała współpracę z Allrecipes i oferuje swoim użytkownikom przepisy z tych rzeczy, które mają. Wszystko co musi on zrobić, to najechać kamerą Snapchata na tę rzecz, np. awokado, a następnie przytrzymać palec na ekranie. W tym czasie, aplikacja zeskanuje przedmiot i za pomocą uczenia maszynowego, zaproponuje listę przepisów, w których znajduje się ten składnik.

Potem już nie pozostaje nic innego, jak krok po kroku realizować swoje pasje lub nauczyć się zrobić coś, co posmakuje nam i naszym najbliższym.

Co to oznacza?

W przypadku Snapchata taka zmiana może oznaczać ciągłą inwestycję w AR. Pomimo że aplikacja ostatnio nie jest na szczycie, cały czas dba o to, aby zaskakiwać swoich użytkowników. Dodatkowo, warto również zaznaczyć inne opcje znajdujące się tam już teraz, czyli: skanowanie etykiet win, psa, aby poznać jego rasę czy rekomendacji produktu na podstawie zeskanowanego obrazu. Gdyby się głębiej zastanowić, to rzeczywiście Snapchat jest obecnie jedną z bardziej pracowitych firm.

Czy ich wysiłek ma sens? Podczas jednego z ostatnich spotkań, zostaliśmy poinformowani o tym, że już ponad 170 milionów osób korzysta z narzędzi Snapchata do skanowania. Oznacza to zainteresowanie ponad 34% użytkowników, którzy obecnie regularnie korzystają z aplikacji. Tak czy inaczej, rozwiązanie to na pewno zadowoli miłośników kuchni, jak i nowych technologii. No chyba, że już dawno zapomnieli oni o istnieniu Snapchata.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail