X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram pozwoli usuwać pojedyncze zdjęcia z karuzeli

Możliwość usuwania poszczególnych zdjęć z karuzeli to nowa opcja od Instagrama, którą właśnie wdrożył. Jednak czy jest ona dla wszystkich?

Instagram pozwoli usuwać pojedyncze zdjęcia z karuzeliźródło: shutterstock.com

reklama


Niedawno Instagram ogłosił pojawienie się opcji, która na pewno zadowoli marki, marketerów. Natomiast osoby zrywające ze swoją połówką, które nie są chętne do tego, aby pozbyć się ładnych zdjęć ze swojego feedu również powinny się cieszyć. Serwis postanowił bowiem umożliwić użytkownikom usuwanie pojedynczych zdjęć z karuzeli.

Karuzele już nie takie nierozerwalne

Na opcję tę na pewno czekał każdy kto po jakimś czasie pożałował dodania tego jednego, jedynego zdjęcia z karuzeli. Albo kilku. I to w dość szybki sposób. Wszystko co będzie trzeba zrobić to wybrać opcję edycji karuzeli, a następnie dotknąć małej ikony kosza w lewym górnym rogu obrazu bądź filmu, którego już nie chcemy widzieć na naszym feedzie. O zmianach tych zostaliśmy poinformowani za pośrednictwem Instagrama przez Adama Mosseri.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adam Mosseri (@mosseri)

Jak słyszymy na nagraniu, medium wdrożyło już opcję usuwania poszczególnych elementów z karuzeli dla wszystkich użytkowników posiadających system operacyjny iOS. Użytkownicy Androida natomiast będą musieli jeszcze na nią poczekać. Dodatkowo, Instagram wdrożył również opcję “wstrząśnij telefonem”. Za jej pomocą będziemy mogli informować obsługę serwisu o występujących problemach.

Dlaczego opcja ta powinna nas cieszyć?

Odpowiedź jest prosta. Bez względu na to czym zajmujemy się w życiu codziennym, zdecydowanie opcja ta może nam się przydać. Lubimy dodawać zdjęcia z podróży, spotkań rodzinnych itd. Natomiast nasze życie jest dynamiczne i pewne kwestie ulegają zmianie. A często szkoda nam usuwać całą galerię zdjęć zamieszczoną w karuzeli, ponieważ te niechciane są uzupełniane przez piękne widoki czy dobre wspomnienia. Poza tym, często już przy ustawieniach karuzeli widzimy problematyczny jej element, np. nieudane zdjęcia czy złą ramkę.

To także dobra informacja dla marek czy mareketerów. Przy okazji popełnienia błędu w jednym elemencie, jeżeli jego treść tekstowa lub wizualna nic nie wnosi do całości, będzie można się jej pozbyć. To zdecydowanie zmieni komfort pracy przy użyciu Instagrama, jak i jego codzienne użytkowanie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail