X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok wspiera kampanię sprzeciwiającą się dyskryminacji kobiet

"16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć" to kampania sprzeciwiająca się dyskryminacji i przemocy w stosunku do kobiet, która ruszyła wczoraj.

TikTok wspiera kampanię sprzeciwiającą się dyskryminacji kobietźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok od początku podejmuje ważne społecznie tematy i aktywnie działa na rzecz osób dyskryminowanych i prześladowanych. Wczoraj rozpoczęła się międzynarodowa kampania wspierająca walkę z przemocą ze względu na płeć. Jest ona wyjątkową okazją do pochylenia się nad tym istotnym problemem. Dlatego platforma podjęła współpracę z ekspertami i organizacjami przeciwdziałającymi wykluczeniom, by zwiększać społeczną świadomość i zachęcać do wspólnego tworzenia bezpiecznej przestrzeni cyfrowej.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo i swoboda wyrażania siebie to dla TikToka największy priorytet. Platforma stale edukuje i wspiera swoich użytkowników. Porusza tak istotne dla nich tematy jak, między innymi, przeciwdziałanie zastraszaniu, zaburzenia odżywiania, dobrostan psychiczny czy internetowe wyzwania i fałszywe treści.

Współpraca TikToka z ONZ Kobiety (UN Women) stojącą na straży równych praw kobiet, a także innymi instytucjami pozarządowymi należącymi do globalnego ruchu przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt (VAWG) jest świadectwem zaangażowania platformy w walkę o równość i dobre samopoczucie jej użytkowników. Do kampanii „16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć” TikTok zaangażował znaną na platformie psycholożkę @chorzewska_instaporadnia, która dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat przemocy ze względu na płeć.

„Bardzo mnie cieszy fakt, ze TikTok angażuje się w akcje, które nie tylko uświadamiają, ale niejednokrotnie pozwalają ofiarom wyjść z cyklu przemocy, zgłosić się po pomoc. Brak wsparcia i bycie ofiarą przemocy rodzi trwałe traumy i przyczynia się do powstania całego spektrum zaburzeń i problemów. Szukajcie pomocy, mówcie głośno i nie bójcie się zawalczyć o siebie!” – komentuje @chorzewska_instaporadnia.

Dodatkowe materaiały

W ramach akcji TikTok przygotował także specjalne materiały edukacyjne, dotyczące przemocy ze względu na płeć, które udostępnione zostaną w Centrum Bezpieczeństwa TikToka.

„Naszym celem jest wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. Wierzymy, że to właśnie edukowanie naszej społeczności i dostęp do rzetelnych informacji pozwoli tworzyć nam przyjazną przestrzeń wolną od uprzedzeń. Z okazji międzynarodowej kampanii 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć, rozpoczęliśmy współpracę z ONZ Kobiety, a także innymi organizacjami z całego świata podejmującymi problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt, aby utworzyć nową przestrzeń edukacyjną, zwiększyć poziom świadomości użytkowników TikToka, a także wspólnie zapewnić równą i swobodną strefę do wyrażania siebie” – mówi Paula Kornaszewska, Dyrektor Operacyjny Europa Centralna i Wschodnia w TikTok.

 

źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail