X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Znak z TikToka uratował życie nastolatki, która została porwana

Jak pokazuje przykład 16 letniej dziewczyny z Karoliny Północnej, social media mają również swoją dobrą stronę. W przypadku nastolatki, znak z TikToka uratował jej życie.

Znak z TikToka uratował życie nastolatki, która została porwanaźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok ma wiele negatywnych stron i niesie za sobą zagrożenia. Ale jak się okazuje, może także uratować życie. Ostatnio przekonała się o tym 16 letnia dziewczyna z Karoliny Północnej. Dzięki temu, że pokazała ona wiralowy znak krążący po aplikacji, kierowca był w stanie uratować jej życie.

Porwanie i znak

Historia 16 latki z Karoliny Północnej to doskonały dowód na to, jak istotne jest mówienie głośno o problemach i sposobach walki z nimi. Dziewczyna została bowiem porwana przez 61 letniego mężczyznę. Pierwotnie przebywała ona u rodziny porywacza, jednak gdy najbliżsi mężczyzny zorientowali się z jaką sytuacją mają do czynienia, mężczyzna ponownie uprowadził nastolatkę i wyruszył z nią w dalszą podróż. Jadąc samochodem, nastolatka pokazała kierowcy jadącemu za nimi znak, który na TikToku jest równoznaczny z cichą informacją o przemocy domowej. Na szczęście prowadzący samochód zrozumiał gest i zadzwonił po policję. Okazało się, że dziewczyna jest poszukiwana od kilku dni przez swoich rodziców, a porywacz ma na swoim koncie również inne przewinienia. W rezultacie został on skazany za nielegalne przetrzymywanie osoby niepełnoletniej, jak również posiadanie pornografii dziecięcej, którą policja znalazła na jego nośnikach.

Co to był za sygnał?

Sygnał, który pokazała nastolatka, to połączenie trzech znaków: otwarta dłoń, zgięty kciuk, a następnie ściśnięcie w pięść.

Został on opracowany przez Canadian Women’s Foundation jako odpowiedź na rosnącą liczbę przypadków przemocy domowej. Za rozwój tego zjawiska odpowiada, m.in. zamknięcie w domach podczas pandemii. Jak podaje ONZ, już dziś możemy mówić o 20% wzroście ilości incydentów związanych z przemocą domową na całym świecie.

Dlatego tak istotne jest nagłaśnianie takich spraw czy chociażby tworzenie akcji, takich jak ta na TikToku. Na ten moment, filmik ze znakami posiada 3,5 miliona wyświetleń i 130 000 udostępnień w aplikacji. I jak pokazuje przykład nastolatki z Karoliny Północnej, warto dołożyć jedno nasze udostępnienie. Nie wiemy bowiem kiedy ktokolwiek z naszych znajomych lub obcych osób w samochodach obok będzie potrzebował naszej pomocy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail