X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czy Spotfiy również chce skopiować TikToka? Wszystko na to wskazuje!

Karta Eksploruj jest obecnie w fazie testów na platformie Spotify. To długo wyczekiwana opcja przez użytkowników.

Czy Spotfiy również chce skopiować TikToka? Wszystko na to wskazuje!źródło: shutterstock.com

reklama


Jak to dobrze jest być dziś TikTokiem. Nie dość, że ma się świetne pomysły, użytkownicy Cię kochają, to konkurencja inspiruje się Tobą coraz mocniej. I o ile nie jest zadziwiające to, że robią to inne serwisy społecznościowe, o tyle niektórych może zaskoczyć mocna inspiracja ze strony Spotify.

Czym zainspirował się Spotify?

Jak sugerują doniesienia w tej sprawie Chrisa Messiny oraz serwisu TechCrunch, Spotify przymierza się do tego, aby wprowadzić kartę Ekploruj/Odkrywaj. Na czym dokładnie miałoby to polegać? Najlepiej zobrazuje to poniższy tweet wspomnianego wcześniej eksperta.

Widzimy na nim wyraźnie, że na Spotify pojawi się nowa karta. Tam z kolei, analogicznie do tego co najpierw zaproponował nam Tiktok, później Instagram, pojawi się możliwość odkrywania klipów wideo, które będziemy mogli przewijać pionowo.

Nowe muzyczne doznania

Mówiąc całkiem poważnie, jest to dosyć zaskakujące, że dopiero teraz serwis streamingowy zdecydował się na wprowadzenie tej opcji. Dzięki niej bowiem, możliwe jest poznanie jak największej ilości twórców muzycznych, utworów. Czasami również może zaciekawić nas sam teledysk czy jego urywek. Opcja ta, mimo że ściągnięta od TikToka, doskonale wpasowuje się w ideę i działania Spotify. Ponadto, to także dobra wiadomość dla muzyków. Dzięki nowej karcie, ich muzyka może być łączona z innymi profilami, tworzącymi podobną muzykę. To z kolei może przysporzyć im nowych słuchaczy, którzy trafią na nich zupełnie przez przypadek, przesuwając kartę pionowo. Poza tym, mamy również wrażenie, że to jedna z tych opcji, na którą użytkownicy czekają już od dłuższego czasu.

Na ten moment jeszcze nie wiemy kiedy Spotify zdecyduje się wprowadzić tę opcję. W tej chwili trwają jednak testy wśród wybranych użytkowników systemu operacyjnego iOS.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail