X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Na Twitterze już niebawem będziemy mogli wyświetlić profil NFT

Twitter wymyślił rozwiązanie, które umożliwiałoby wyświetlanie NFT w profilu użytkownika. Według medium jest to również sposób na ochronę przed kradzieżą takiego obrazu.

Na Twitterze już niebawem będziemy mogli wyświetlić profil NFTźródło: shutterstock.com

reklama


W ostatnich miesiącach świat oszalał na punkcie NFT. A kłótnie pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami zdają się nie cichnąć. To też dobry moment na to, aby social media ułatwiły użytkownikom korzystanie z tego typu rozwiązań. Inaczej bowiem mogą oni szukać wsparcia u konkurencji. Mając wiedzę na ten temat, Twitter postanowił dodać nową opcję wyświetlania profilu NFT.

Twitter i NFT

Twitter od jakiegoś czasu dąży do tego, aby ułatwić właścicielom NFT pokazanie ich własności, wraz z zapleczem informacji na temat każdego z obrazów. Dodatkowo, medium zapewnia, że jedynie rzeczywisty właściciel może wyświetlić go w nowym formacie obrazu, na profilu. Odwiedzający profil zaś, również dostaną szasnę na to, aby zobaczyć NFT i dowiedzieć się więcej na jego temat, kiedy wykonają ruchy zgodnie z instrukcjami Twittera.

Czy to wszystko jest warte aż tak dużego zamieszania w serwisie? Jak twierdzi Twitter, nie tylko warte, ale i konieczne. Użytkownicy zostaną poproszeni o dodanie NFT jako obrazu profilu. Ten z kolei, zostanie wyświetlony w formacie zapewniającym bezpośredni link do wykazu na blokchain, co ma być dowodem własności.

W teorii również, takie rozwiązanie ma chronić osoby posiadające NFT przed zapisem obrazu za pomocą prawego klawisza myszy przez innych użytkowników. I nawet gdy w jakiś sposób skopiują oni obraz, źródło jego pochodzenia nie będzie podane, a zatem łatwiej będzie wykryć te osoby, które dokonały kradzieży.

Czy takie rozwiązanie ma sens?

W teorii – owszem. W praktyce już niekoniecznie. Dlaczego? To, co proponuje Twitter jest jedynie okazaniem dowodu zakupu. Posiadanie na własność NFT jest jednak wątpliwe. Co więcej, kupujący nie jest autorem obrazu, a zatem twórca może wykorzystać ponownie to dzieło, np. tworząc gadżety. Powodem jest bowiem brak odpowiednich regulacji prawnych, które mogłyby stać na straży praw własności intelektualnych związanych z NFT. Co więcej, sprawa nie należy do najłatwiejszych, ponieważ za wieloma obrazami stoi AI. Zatem na ten moment zakup jakiegokolwiek NFT jest po prostu ryzykowne i zupełnie nieopłacalne. Co nie zmienia faktu, że Twitter wpisał się w trendy, a nowe rozwiązania zapewne będziemy mogli zobaczyć już za jakiś w obrębie medium.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail