X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter rozszerza opcję blokady słów kluczowych i wyciszeń

Na Twitterze zostanie rozszerzona opcja blokada słów kluczowych i wyciszeń. Oto jakich elementów będzie ona wstępnie dotyczyła.

Twitter rozszerza opcję blokady słów kluczowych i wyciszeńźródło: shutterstock.com

reklama


Nie tak dawno Twitter postanowił wdrożyć rozwiązanie dotyczące blokowaniu słów kluczowych w postach lub ich wyciszaniu. Od samego początku było jednak wiadomo, że jest to za mało, aby chronić użytkowników. Dlatego medium postanowiło rozszerzyć tę opcję poza główną oś czasu.

Blokowanie słów kluczowych na Twitterze

Na początku blokada słów kluczowych na Twitterze nie miała się zbyt dobrze. System przepuszczał zablokowane słowa. Dlatego medium podjęło walkę w tym temacie i efekt końcowy ponownie nie był idealny, ale funkcjonował już nieco lepiej. Gdy sytuacja się ustabilizowała, postanowił rozszerzyć te działania, poza główną oś czasu.

Ponadto, serwis informuje, że zamierza pracować nad wyciszeniami i blokadą także w kwestii wydarzeń. Oznacza to, że jeżeli dane konto zostanie przez nas zablokowane albo wyciszone, wydarzenie organizowane przez ten profil nie będzie pojawiało się na karcie Eksploruj, na pasku bocznym, ani w powiadomieniach dotyczących wydarzeń czy mailach. Dzięki temu, jak twierdzi Twitter, użytkownicy będą mogli uniknąć obserwowania niepotrzebnych i niechcianych elementów związanych z profilami, których nie chcą obserwować.

Opcja wyczekiwana od dawna

Gdy tylko została uruchomiona na Twitterze opcja blokady słów kluczowych, użytkownicy prosili o więcej. Tłumaczyli to komfortem użytkowania medium. Według nich bowiem, nie jest to w porządku, że treści zablokowanego wcześniej profilu i tak pojawiają się w innych miejscach. Sam Twitter natomiast prosił o cierpliwość i wyrozumiałość. Wstępnie chciał sprawdzić czy takie rozwiązanie sprawdzi się w praktyce. Po naprawieniu drobnego błędu, zrobieniu wstępnej analizy, postanowił rozszerzyć opcję. I to bardzo dobra wiadomość. Pomoże ona nie tylko docierać do wartościowych treści, ale również dbać o zdrowie psychiczne użytkowników. Co więcej, medium nie powiedziało ostatniego słowa w tej kwestii. A blokada słów kluczowych i wyciszenia będą również rozszerzane na pozostałe pola działania Twittera. Miejmy tylko nadzieję, że tym razem wszystko zadziała tak, jak należy od początku.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail