X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram uruchamia w Polsce funkcję „Take A Break” przypominającą o przerwach od aplikacji

W trosce o użytkowników na Instagramie pojawiła się nowa funkcja. Możliwe jest ustawienie przypomnień o regularnych przerwach podczas przeglądania aplikacji.

Instagram uruchamia w Polsce funkcję „Take A Break” przypominającą o przerwach od aplikacjiźródło: shutterstock.com

reklama


Instagram udostępnia polskim użytkownikom funkcji „Take A Break”. Ma ona pomóc w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących spędzenia czasu w aplikacji społecznościowej.

O nowej funkcji

Pierwsze informacje na temat pracy nad ową funkcją pojawiły się we wrześniu w kontekście najmłodszych użytkowników aplikacji i rozwiązania Instagram for Kids. Gigant rozważał wówczas wersję Instagrama dla dzieci, jednakże sprzeciw ekspertów, rodziców i mediów sprawił, że prace nad nią zostały wstrzymane. Przy opublikowanej o tym informacji pojawiło się odniesienie do badań dwóch nowych pomysłów – jednym z nich była funkcja „Take a Break”, która już jest dostępna na Instagramie.

W grudniu funkcję zyskali użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii. Zgodnie z deklaracją firmy, na początku 2022 roku ma pojawić się ona w kolejnych krajach. Od wczoraj jest wdrażana w Polsce.

Jak działa „Take A Break”?

Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego Meta, jeżeli użytkownik będzie przeglądać Instagrama przez dłuższy, określony czas, aplikacja poprosi go o zrobienie sobie przerwy. Instagram zaproponuje również ustawienie przypomnień, aby korzystający z aplikacji zawsze pamiętał o robieniu przerw. Może on wybrać, aby było to co 10, 20 lub 30 minut.

Przedstawione zostaną także wskazówki od ekspertów pomagające oderwać się i zrelaksować. Jak widzimy na poniższych zrzutach ekranu, aplikacja zachęca, by w ramach przerwy np. wziąć kilka głębokich oddechów lub wysłuchać ulubionej piosenki.

funkcja Time For Break Instagram

źródło: materiały prasowe

Wsparcie dla młodych użytkowników

Aby mieć pewność, że nastolatkowie dowiedzą się o tej funkcji, wyświetli im powiadomienie sugerujące włączenie przypomnień o przerwach. Wydaje się to istotne, gdyż, jak wykazały wstępne testy, funkcja jest bardzo dobrze odbierana przez nastolatków – raz włączone przypomnienia, w ponad 90% pozostają włączone na dłużej.

Czas na przerwe Instagram

źródło: zrzut ekranu z aplikacji Instagram

Zarządzanie czasem na Instagramie

Nowa funkcja „Take A Break” to rozszerzenie istniejących już narzędzi do zarządzania czasem, jak na przykład Daily Limit, które pozwala na ustawienie dziennego limitu czasu spędzanego na Instagramie oraz informuje, kiedy zostanie on wykorzystany. Aplikacja oferuje także możliwość wyciszenia powiadomień, by móc się lepiej skoncentrować.

Czas spędzony na Instagramie możemy sprawdzić wybierając menu more options, następnie wariant Twoja aktywność Poświęcony czas. Tam znajdziemy informację na temat ostatnich dni w aplikacji, średniej czasu oraz możliwość zarządzania swoim czasem, a więc wspomnianą powyżej funkcję ustawienia przypomnień dotyczących przerw, dziennego limitu czasu oraz ustawienia powiadomień.

Zarzadzanie czasem Instagram

źródło: zrzut ekranu z aplikacji Instagram

Warto pamiętać, że poza Instagramem i jego nową opcją, również z poziomu urządzeń mobilnych możemy zadbać o czas spędzany przed ekranem i w aplikacjach, nie tylko tych społecznościowych.

Źródło: na podstawie informacji prasowej Meta

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail