X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Snapchat prawdopodobnie pracuje nad nowymi dronami do selfie

Drony od kilku lat cieszą się niebywałą popularnością. Dlatego Snapchat chce to wykorzystać i stworzyć nowe, oryginalne połączenie.

Snapchat prawdopodobnie pracuje nad nowymi dronami do selfieźródło: shutterstock.com

reklama


Aplikacja, o której już wielu z nas, zwłaszcza w Polsce, zdążyło zapomnieć  –  Snapchat – właśnie pracuje nad nowymi dronami do selfie. Mają one wzbogacić oferowane opcje, a tym samym zachęcić do dzielenia się ze znajomymi ciekawymi zdjęciami.

Dron do selfie

Snapchat to jedna z tych aplikacji, o której wiele osób, przynajmniej w Polsce, myśli jak o czymś, co niemalże już powoli wycofuje się z rynku. Jednak nie ma w tym nawet cienia prawdy. Aplikacja bowiem kolejny raz udowadnia nam, że potrafi dotrzeć do swoich odbiorców.  A w dodatku, przynosi to całkiem dobre efekty. Jak się okazuje, w IV kwartale roku 2021, Snapchat odnotował wzrost o 13 milionów aktywnych, dziennych użytkowników. W ogólnym rozrachunku zaś, liczba ta wynosi 319 milionów.

Wszystko też wskazuje na to, że w przyszłości użytkowników może przybywać. Powodem mogą być tu chociażby prace nad dronem do robienia selfie. Miałby on powstać przy udziale firmy Zero Zero Robotics, którą zresztą Snapchat chciał przejąć w roku 2017. Ten niewielkich rozmiarów dron wyposażony w kamerę, może wznieść Snapchata na zupełnie inny poziom. I chociaż zarówno firma jak i aplikacja nie potwierdziły doniesień w tej sprawie, XDA Developers znalazło na to dowód, w kodzie zaplecza aplikacji Snapchat. Odnosi się ona do nowej funkcji o nazwie Cheerio.

Kod źródłowy

źródło: xda-developers.com

Jak twierdzi XDA Developers, ciągi znaków sugerują, że będziemy mieć do czynienia z dronem do selfie. Jednak na tę chwilę nie ma potwierdzenia tych informacji. A jak taki dron miałby wyglądać i działać? To najlepiej zobrazuje poniższe wideo.

Czy znajdą się chętni do zakupu?

Wszystko zależy od tego, jak wyglądałaby cena takiego gadżetu, ale również jego promocja. To zdecydowanie może być ciekawe rozwiązanie, angażujące użytkowników Snapchata. A w czasach, gdy z Facebookiem i Instagramem wszystko może się zdarzyć, to także ciekawe spojrzenie na przyszłość. I chociaż wcześniejsze produkty aplikacji nie cieszyły się dużym powodzeniem, z dronami sytuacja może okazać się zupełnie inna.

Niestety na ten moment aplikacja nie potwierdziła tych informacji. Natomiast jeżeli śledztwo XDA Developers okaże się prawdą, ponownie może wzrosnąć liczba aktywnych użytkowników. Jednak czy tak będzie? Najlepiej pokaże to przyszłość.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail