X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

USA uznało firmę Kaspersky Lab za zagrożenie narodowe

Rosyjska firma Kaspersky, oferująca oprogramowanie antywirusowe, znalazła się na czarnej liście USA. Powodem ma być zagrożenie dla kraju.

USA uznało firmę Kaspersky Lab za zagrożenie narodoweźródło: shutterstock.com

reklama


Lista firm zagrażających bezpieczeństwu narodowemu w Stanach Zjednoczonych zaczyna się wydłużać. Całkiem niedawno dołączył do niej także Kaspersky Lab. Jak twierdzi Federalna Komisja Łączności USA, państwo chce uniknąć ryzyka związanego ze szpiegostwem ze strony Rosji i Chin.

Kaspersky uznany za zagrożenie dla USA

W jednym ze swoich tweetów, komisarz FCC Brendan Carr oświadczył, że rosyjska firma Kaspersky znalazła się na czarnej liście USA.

Jak czytamy, decyzja ta została podjęta w celu ochrony amerykańskich sieci przed szpiegostwem przez podmioty rosyjskie i chińskie. Komisarz FCC wyjaśnił, że według służb, firmy te chcą działać na niekorzyść USA.

Co na to rosyjska firma?

Jak twierdzi Kasperski, decyzja FCC nie była podparta konkretnymi argumentami, a jedynie sytuacją polityczną. Dodatkowo firma nie kryła swojego niezadowolenia. I w odpowiedzi na zarzuty Stanów Zjednoczonych, również opublikowała na swoim profilu poniższy post.

To nie pierwsze problemy firmy oferującej oprogramowanie antywirusowe. W marcu, administracja niemiecka również wydała komunikat, w którym oświadczyła, że Kapsersky może stać się dobrym źródeł informacji dla rosyjskich żołnierzy. Czy takich oskarżeń będzie pojawiało się z biegiem czasu więcej? Niewykluczone! Tym bardziej, że na czarne listy nie tylko w USA, ale i w pozostałych państwach, trafia coraz więcej produktów, usług i firm wywodzących się z Rosji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail