X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zuck Bucks – nowa propozycja wirtualnej waluty od firmy Meta

Meta postanowiła raz jeszcze spróbować swoich sił w związku z wprowadzeniem na rynek wirtualnej waluty. Jednak tym razem, nie będzie to kryptowaluta a tokeny cyfrowe.

Zuck Bucks – nowa propozycja wirtualnej waluty od firmy Metaźródło: shutterstock.com

reklama


Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem nowej cyfrowej waluty od firmy Meta. Po zamknięciu Stowarzyszenia Diem, na rynku mają pojawić się tokeny cyfrowe – Zuck Bucks. Nazwa zaś ma być hołdem dla założyciela Facebooka.

Zuck Bucks – nowa waluta od Meta

Nowy raport Financial Times wykazał, że obecnie Meta pracuje nad nowym rodzajem waluty wirtualnej. Jej nazwa, Zuck Bucks, pochodzi od imienia założyciela firmy. Jednak tym razem, mamy nie mieć do czynienia z kryptowalutą zarejestrowaną na blockchain, a z tokenami cyfrowymi. Ciekawe jest również to, że mimo niepowodzeń ze Stowarzyszeniem Diem, które nie przekonało do swoich planów odpowiednich regulatorów, banków centralnych i decydentów, Meta ponownie stara się zdziałać coś w środowisku finansowym. Tym razem, widać rezerwę w działaniach giganta. Waluta będzie bowiem pełniła rolę zapłaty w grach. Mimo to równolegle kalifornijska grupa zaś pracowałaby także nad rodzajem tokenów społecznościowych, za pomocą których Meta mogłaby wypłacać należności finansowe twórcom na Instagramie. Dzięki temu, mogliby oni zarabiać na tworzonych przez siebie treściach.

Czy zatem Meta zrezygnuje z produktów Blockchain?

Oczywiście, że nie. Wprowadzenie waluty Zuck Bucks to niejako nowy początek i kolejna próba wypuszczenia na rynek finansowy własnych produktów. Rezygnacja z Blockchain jest wysoce nieprawdopodobna. Chociażby dlatego, że Meta zaczęła udostępniać i publikować NFT na Facebooku. Co więcej, po wprowadzeniu Zuck Bucks, Meta zamierza przetestować zezwalanie na członkostwo w grupach na Facebooku, w oparciu o własność NFT. A już w marcu, zgodnie z zapowiedzią Zuckerberga, NFT ma pojawić się również na Instagramie. Dlatego z całą pewnością, o ile obecnie opracowywana waluta się sprawdzi, Meta będzie chciała wrócić do prac nad kryptowalutami. Jednak tym razem, będzie potrzebowała lepszych argumentów za tym, że może się sprawdzić i nie zadziała ze szkodą dla środowisk finansowych.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail