X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Snapchat+ – nowa usługa subskrypcyjna aplikacji

W zamian za uiszczanie miesięcznej opłaty, Snapchat będzie oferował swoim użytkownikom dodatkowe funkcje. Jakie?

Snapchat+ – nowa usługa subskrypcyjna aplikacjiźródło: shutterstock.com

reklama


Nowe życie Snapchata sprawia, że aplikacja coraz częściej szuka sposobów na to, aby zarobić, ale też dać coś w zamian użytkownikom. I tak oto powstała nowa usługa subskrypcyjna Snapchat+. Co wchodzi w jej skład?

Snapchat z usługą subskrypcyjną

Aplikacja potwierdziła uruchomienie usługi subskrypcyjnej Snapchat+, za pomocą której użytkownicy będą mogli dokupić ekskluzywne funkcje. W skład takiej usługi wejdzie, m.in.:

  • dostęp do ekskluzywnych ikon,
  • nowe odznaki profilu, potwierdzające przynależność do programu Snapchat+,
  • nowe statystki (możliwość przeglądania lokalizacji znajomych z ostatnich 24 godzin czy informacje o tym, kto więcej niż raz obejrzał Relacje użytkownika,
  • możliwość przypięcia „najlepszego przyjaciela nr 1”.

Jaki będzie koszt takiej usługi? Pakiety będą się zaczynały od 3,99 dolarów miesięcznie, czyli ponad 17 złotych. Natomiast możemy wybrać między wyborem usługi na miesiąc, 6 miesięcy lub rok.

Skąd pomysł na subskrypcję?

Przede wszystkim ostatnimi czasu sytuacja finansowa Snapchata nie należy do najłatwiejszych, biorąc pod uwagę obecne wydarzenia na świecie, jak również inflację. Więcej pisaliśmy na ten temat w artykule: Znaczny spadek Snapchata na giełdzie. Powodem słowa CEO aplikacji. Firma szuka więc sposobów na to, aby chociaż trochę załagodzić spadek finansowy. Czy takie rozwiązanie na to pozwoli? Być może Snapchat+ nie okaże się zachęcający dla wielkiej grupy osób, ale na pewno znajdą się tacy, którzy zdecydują się dołączyć do programu subskrypcyjnego. W dodatku, gdyby chociaż 1% użytkowników zdecydował się na takie działania, aplikacja zarobiłaby wówczas dodatkowe 13,2 mln dolarów miesięcznie. Jednak czy tak będzie? Dowiemy się w przyszłości.

Pierwotnie Snapchat+ będzie dostępny wyłącznie dla użytkowników USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Australii, Nowej Zelandii, Arabii Saudyjskiej, ZEA. Natomiast już dziś zapowiada, że jego celem jest rozszerzenie dostępności programu subskrypcyjnego na inne kraje.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail