X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Popularne podcasty o finansach

Finanse to temat drażliwy, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Dlatego warto wiedzieć o nich jak najwięcej, aby rozumieć poszczególne procesy ekonomiczne i polityczne. Oto najpopularniejsze podcasty, które mogą w tym pomóc.

Popularne podcasty o finansachźródło: shutterstock.com

reklama


Edukacja ekonomiczna jest niezwykle ważna dla rozwoju każdego nowoczesnego społeczeństwa. Niestety mało kto z nas zdobył rzetelną wiedzę z tego zakresu. To niedobrze, ponieważ bez tego trudno funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości. W efekcie nie potrafimy zapanować nad budżetem, nie wiemy jak oszczędzać, wpadamy w spiralę długów i popełniamy kosztowne błędy, których w dodatku nie potrafimy naprawić.

Odzyskać równowagę pozwoli jedynie większa świadomość na temat finansów, którą poszerzyć można w sposób łatwy i przyjemny, słuchając podcastów o finansach. Oto najlepsze podcasty o inwestowaniu, oszczędzaniu i zarządzaniu finansami.

Finanse Bardzo Osobiste

Screen z podcastów.

źródło: spotify.com

Podcast o finansach Finanse Bardzo Osobiste prowadzi doświadczony ekonomista – Marcin Iwuć. Marcin w przystępny sposób opowiada o gospodarowaniu pieniędzmi w taki sposób, aby można było zastosować wskazówki w zarządzaniu budżetem firmowym i domowym. Duża część materiału jest poświęcona inwestowaniu, dzięki czemu można się dowiedzieć jak inwestować w surowce, czy warto inwestować w niepewnych czasach, czy lokowanie pieniędzy w IKE lub IKZE się opłaca i wiele więcej.

Inwestomat

Screen z podcastów.

źródło: spotify.com

Inwestomat, czyli podcast o oszczędzaniu i inwestowaniu prowadzi Mateusz Samołyk, który pasjonuje się finansami. Podcaster kieruje swoje materiały zarówno do tych, którzy regularnie oszczędzają i inwestują, jak i do tych, którzy zarabiają za mało by oszczędzać lub nie potrafią tego robić. Celem Mateusza jest wprowadzenie słuchaczy „w świat świadomego zarządzania swoimi finansami” w sposób zrozumiały, przyjazny i ciekawy.

Ekonomicznie

Screen z podcastów.

źródło: spotify.com

Rafał Hirsch i Jarosław Kuźniar to dziennikarze specjalizujący się w tematyce gospodarczo-ekonomicznej, którzy postanowili wspólnie poprowadzić podcast o finansach. Panowie, rozmawiając o finansach, odnoszą się do aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej, ekonomicznej, tak aby odpowiadać na najbardziej nurtujące inwestorów pytania. Czy inflacja ma granice? Czy już czas na pożegnanie z gotówką? Jak się zarabia na wojnie? Na te i inne pytania odpowiadają autorzy podcastu Ekonomicznie.

Damian Olszewski – podcast

Screen z podcastów.

źródło: spotify.com

Przedsiębiorca i inwestor – Damian Olszewski na swoim kanale opowiada o pieniądzach, poruszając najważniejsze zagadnienia biznesowe i finansowe. Każdy, kogo interesuje, kiedy inflacja zacznie spadać, kiedy pieniądz zniknie i dlaczego paliwo drożeje, nawet gdy ropa tanieje, powinien posłuchać podcastu Damiana.

Po ludzku o pieniądzach

Screen z podcastów.

źródło: spotify.com

Dla wielu osób finanse to temat nudny i trudny. Na szczęście jest tak tylko z pozoru, co udowadnia Radosław Budnicki w podcaście Po ludzku o pieniądzach. Podcaster zaprasza do swoich nagrań ciekawych gości, którzy dyskutują o tym, jak stworzyć własną drogę finansową, jak dbać o pieniądze w czasach wysokiej inflacji, od czego zacząć poprawę sytuacji finansowej, jak inwestować etycznie i na wiele innych tematów.

Finanse po Godzinach

Screen z podcastów.

źródło: spotify.com

Podcasty o inwestowaniu i finansach w ogóle, skupiają się na różnych wybranych zagadnieniach. Finanse po Godzinach to podcast, który do tematu podchodzi trochę inaczej, koncentrując się na prezentacji aktualnych wydarzeń w świecie finansów. Cotygodniowy Flash Rynkowy pozwala inwestorom, przedsiębiorcom i innym słuchaczom zawsze trzymać rękę na pulsie i podejmować trafne decyzje.

Nic Za Darmo

Screen z podcastów.

źródło: spotify.com

Tomek Jaroszek, bloger finansowy na kanale Nic Za Darmo prowadzi audycje, które mają za zadanie w prosty sposób wyjaśniać trudne zagadnienia z dziedziny finansów, biznesu i ekonomii. Dlatego podcasty o inwestowaniu takie jak ten, to najlepsza propozycja dla tych, którzy nie mają specjalistycznej wiedzy, ale  chcą rozpocząć własną przygodę z mądrym zarządzaniem finansami.

Podcasty o inwestowaniu i finansach dostarczają wiedzy, którą można wykorzystać zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesie. Dzięki niej można podejmować racjonalne decyzje w zakresie zarządzania finansami, zyskując poczucie bezpieczeństwa i wyższy komfort życia. Czy można chcieć czegoś więcej?

 

Zobacz równieżPolskie podcasty kryminalne, które warto sprawdzić

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail