X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

5 powodów, dla których warto zdecydować się na serwer WordPress

Jak wybrać odpowiedni serwer dla WordPress? Kiedy serwer VPS będzie idealnym rozwiązaniem? Zapraszamy do lektury artykułu.

5 powodów, dla których warto zdecydować się na serwer WordPressźródło: materiały Partnera

Artykuł Partnera

WordPress to potęga i z całą pewnością nie trzeba nikogo do tego przekonywać. Zarówno dla początkujących jak i tych zaawansowanych właścicieli blogów, stron internetowych czy sklepów – to często numer jeden, gdy przychodzi do stworzenia nowej witryny. Pokazują to badania. Według serwisu W3Techs już blisko połowa stron internetowych jest stworzona w oparciu o silnik WordPress. [1] Jak jednak dobrać serwer, który nie tyle zapewni nam efektywne działanie, co da potencjał do stałego rozwoju?

W jaki sposób wybrać odpowiedni serwer WordPress?

Nasza strona internetowa już od samego początku będzie wymagała odpowiedniego środowiska, którego parametry i zastosowane technologie, będą wspierać jej rozwój. Jest to szczególnie istotne, gdy decydujemy się na rozpoczęcie przygody z silnikiem WordPress.

Wybór odpowiedniego serwera, choć nie jest z pozoru trudnym zadaniem, wymaga od nas odpowiedniej analizy potrzeb i wymagań samego silnika WordPress. Coraz większa liczba dostawców usług hostingowych oferuje rozwiązania tanie i ich zdaniem wydajne dla każdej strony. Prawda jest jednak taka, że sam WordPress nie ma zbyt dużych wymagań względem parametrów technicznych serwera. Dlatego też zdecydowana większość dostępnych na rynku rozwiązań może być odpowiednia do poprawnego funkcjonowania strony. Jeśli jednak na poważnie myślimy o rozwoju swojego biznesu i chcemy regularnie rozbudowywać markę, warto postawić na zaawansowane rozwiązanie w postaci serwera VPS.

To, co odróżnia dostawców hostingowych, to podejście co do szybkości i wydajności witryny. Szybkość witryny, czyli czas potrzebny na załadowanie się jej zasobów jest również w kręgu zainteresowania Google, o czym za chwile powiemy więcej. Wydajność witryny natomiast oznacza zdolność obsługi wielu użytkowników jednocześnie.

Kiedy serwer VPS będzie idealnym rozwiązaniem?

Serwer VPS WordPress to rozwiązanie, które w szczególności docenią osoby związane z e-commerce. Rosnące oczekiwania branży sprawiają, że sklep internetowy staje się nie tyle alternatywą, co koniecznością budowania biznesu w sieci. Jak wynika z badania „E-commerce w Polsce 2021”, przygotowanego przez Gemius 77% internautów dokonało już przynajmniej raz zakupów w sieci. [2]
Jednym z popularniejszych silników e-sklepów jest WooCommerce – rozszerzenie dostępne dla silników WordPress. Globalnie, liczba pobrań pluginu to ponad 82 miliony! Obecnie działa ponad 5 milionów sklepów internetowych w oparciu o WooCommerce. [3]

Serwer VPS WordPress to rozwiązanie, które wpisuje się w potrzeby branży e-commerce. W momencie, kiedy Twój sklep się rozwija, ruch dynamicznie wzrasta, a liczba transakcji i oferowanych produktów rośnie, potrzebujesz fundamentu, który udźwignie technicznie jego funkcjonowanie. W tym miejscu warto bliżej przyjrzeć się rozwiązaniu dostępnym na rynku, na przykład w portfolio Kei.pl. Serwer VPS i jego funkcja – harmonogram zmiany zasobów na żądanie to rozwiązanie, które z pewnością zainteresuje każdego właściciela sklepu przygotowującego się do wzmożonego ruchu. To w połączeniu z rozwiązaniem wpSpeed zapewnia ogromną wydajność sklepu internetowego.

Dlaczego warto postawić na VPS WordPress?

Serwer VPS WordPress od Kei.pl to doskonałe rozwiązanie dla każdego właściciela sklepu internetowego, które zapewnia jednocześnie szybkość i wydajność. Co daje nam takie połączenia? Z pewnością wynikiem tego będzie większa konwersja, a także lepsze wyniki sprzedażowe.

Szybkość dzięki Wpspeed

WpSpeed w oparciu o Varnish i Redis – to technologia dostępna w tym rozwiązaniu, która wyraźnie przyśpieszy ładowanie się strony. Dlaczego to takie ważne? 3 sekundy, to maksymalny czas, w jakim strona powinna się w pełni załadować. Jeśli dana witryna nie otworzy się w przeciągu 3 sekund, 53% użytkowników ją opuści. [4]

Varnish Cache

Varnish cache jest akceleratorem aplikacji internetowych, pozwalającym na skrócenie czasu odpowiedzi oraz zmniejszenie obciążenia serwera. W praktyce wygląda to następująco: użytkownik wysyła zapytanie do serwera, które jest przechwytywane przez Varnish i następnie tam przetwarzane. Odpowiedź na zapytanie zostaje zwrócona poprzez cacheowanie powtarzalnych żądań.

Redis Cache

Redis stosowany jest jako pamięć podręczna WordPressa, a także baza danych i jako broker komunikatów. Jego zadaniem jest przechowywanie i udostępnianie struktur danych. Stosowanie tej technologii w serwerze VPS WordPress pozwala skrócić czas reakcji aplikacji, umożliwia szybsze załadowanie się trony, a także – podobnie jak dla Varnish Cache – przechowywać dane w pamięci RAM.

Spełnienie warunków Core Web Vitals

Core Web Vitals jest zbiorem czynników odnoszących się do szybkości strony. Google oceniając jakość stron internetowych, bierze pod uwagę 7 głównych czynników. Wśród nich 3 związane są bezpośrednio z czasem – a więc odnoszą się do zagadnienia szybkości. Ocena tych czynników wpływa bezpośrednio na ranking strony:

Czynniki wyświetlania Google

Czynniki wyświetlania Google / źródło: materiały Partnera

Podstawowe wskaźniki szybkości, które wyróżnia to:

  • LCP – czas załadowania największego wizualnie elementu strony,
  • CLS – czas uzyskania wirtualnej stabilności,
  • FID – czas liczony od startu ładowania do momentu, w jakim użytkownik może wejść w interakcję z witryną.

Server VPS z technologią wpSpeed to rozwiązanie, które w centrum zainteresowania stawia szybkość witryny. Zastosowane narzędzia, Redis i Varnish Cache wpływają na skrócenie czasu ładowania się zasobów witryny, a tym samym jej szybkość. W konsekwencji mają znaczenie dla pozycji strony w rankingu Google

To, co dodatkowo powinno zainteresować przedsiębiorców niezaznajomionych z nowoczesnymi technologiami to gwarancja wsparcia technicznego i administracji serwera 24 godziny na dobę w cenie samej usługi, które również deklaruje Kei.pl.

Źródło:
[1] W3Techs
[2] E-commerce w Polsce 2021
[3] barn2.com
[4] blog.kru.pl

Artykuł Partnera

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail