X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube z nową opcją odpowiadania na komentarze użytkowników za pomocą wideo

Opcja, którą wprowadził YouTube, to kopia tego, co już znamy z TikToka. Jak odpowiedzi na komentarze w formie wideo będą wyglądały na platformie?

YouTube z nową opcją odpowiadania na komentarze użytkowników za pomocą wideoźródło: shutterstock.com

reklama


Wprowadzanie nowych rozwiązań, opartych o to, co już działa w innych serwisach, to zdaje się również strategia YouTube. Platforma postanowiła bowiem dodać opcję odpowiedzi wideo na komentarze użytkowników. Jej działanie będzie niemalże identyczne z tym, co proponuje nam już od jakiegoś czasu TikTok.

Odpowiedź w formie wideo

Na serwisie YouTube pojawi się nowa opcja odpowiedzi na komentarze za pomocą wideo. Nie powinni być nią zaskoczeni użytkownicy TikToka, ponieważ to właśnie aplikacja jako pierwsza zaproponowała to rozwiązanie. Najwyraźniej więc gigant, widząc skuteczność i częstotliwość korzystania z tego rozwiązania przez użytkowników konkurenta, postanowił wdrożyć je również u siebie. W jaki sposób będzie to wyglądało na YouTube?

Screen nowej opcji na YouTube.

źródło: support.google.com

Podobnie jak na TikToku, tak i na YouTube, twórca będzie mógł odnieść się do umieszczonego pod jego filmem komentarza za pomocą specjalnej treści wideo. Nie będzie się jednak ona pojawiała pod komentarzem, a w shortsach.

W czym może pomóc nowa opcja?

Przede wszystkim dzięki takim możliwościom może wzrosnąć liczba komentarzy pod filmem. Użytkownicy bowiem dostaną w ten sposób szansę na to, aby twórca odniósł się indywidualnie do ich pytania i odpowiedział nie pisemnie, a ustnie, za pomocą wideo. W dodatku opcja ta rzeczywiście może się sprawdzić, chociażby biorąc pod uwagę obecną popularność shortsów. Odpowiedzi na komentarze za pomocą wideo na YouTube staną się więc niejako zwieńczeniem starań giganta, aby również te krótkie formy wideo stały się dla użytkowników interesujące.

Nowa opcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników, zarówno korzystających z systemu operacyjnego iOS, jak i Android. Jednak będzie ona pojawiała się stopniowo, każdy twórca w innym czasie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail