X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Podcasty medyczne – posłuchaj o zdrowiu

Informacje z zakresu dietetyki, fizjoterapii czy porady od doświadczonych położnych podane w przystępny sposób? Oto kilka propozycji podcastów o zdrowiu.

Podcasty medyczne – posłuchaj o zdrowiuźródło: shutterstock.com

reklama


Medycyna to szalenie ciekawa, ale i niezwykle trudna dziedzina. Tymczasem rozległa wiedza o zdrowiu pomaga uchronić się przed wieloma dolegliwościami i łagodzić przebieg tych chorób, których uniknąć się nie dało. Podcasty medyczne w ciekawy i jednocześnie przystępny sposób przekazują aktualną wiedzę, są więc nieocenione dla każdego, kto troszczy się o zdrowie swoje i innych.

Rozmawiamy o Twoim zdrowiu!

Podcast Porozmawiamy o Twoim zdrowiu

źródło: spotify.com

Podcast medyczny Rozmawiamy o Twoim zdrowiu powstał w ramach działania serwisu  o tematyce zdrowotnej – RadioklinikaPL. Twórcy dokładają wielu starań, aby rozmawiać o różnych zagadnieniach związanych ze zdrowiem w sposób rzetelny, przystępny i wyczerpujący. Dlatego też udział w audycjach biorą udział najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach. Podcast inspiruje słuchaczy do tego, by skutecznie zadbali o swoje zdrowie.

Dietetyka oparta na faktach

Podcast Dietetyka oparta na faktach

źródło: spotify.com

Zdrowe żywienie nie tylko pozwala zachować doskonałe samopoczucie i świetny wygląd, ale też zahamować, a nawet zapobiec rozwojowi wielu chorób. Nie ma więc wątpliwości, że warto pozyskać wiedzę, która pozwoli odżywiać się w prawidłowy sposób. Podcasty o zdrowiu poświęcone żywieniu, takie jak Dietetyka oparta na faktach dostarczają wiedzy ułatwiającej dopasowanie diety do indywidualnych potrzeb, wprowadzenie suplementacji, ale też stają się wsparciem w przypadku problemów z odżywianiem.

Fizjopozytywnie o zdrowiu

Podcast Fizjopozytywnie o zdrowiu

źródło: spotify.com

Kolejna interesująca propozycja to podcast medyczny – Fizjopozytywnie o zdrowiu. Tworzy go Joanna Tokarska, fizjoterapeutka specjalizująca się w neurorehabilitacji, wraz z wieloma fantastycznymi gośćmi. Takie podcasty o zdrowiu jak ten, to cenne źródło wiedzy zarówno dla fizjoterapeutów, rehabilitantów i masażystów, jak i dla samych pacjentów.

Ortopedia – Moja Pasja

Podcast Ortopedia – Moja Pasja

źródło: spotify.com

Podcasty o zdrowiu często są poświęcone konkretnym specjalizacjom medycznym. Tak właśnie jest w przypadku kanału Ortopedia – Moja Pasja. Dziedzina ta jest niezwykle istotna w czasach, kiedy mnóstwo ludzi spędza na siedząco większą część dnia, coraz częściej cierpiąc na bóle kręgosłupa i reszty układu ruchu. Dostarczane w audycjach informacje zainteresują też sportowców, jak również osoby, które borykają się ze zmianami zwyrodnieniowymi, z wadami wrodzonymi i wieloma innymi schorzeniami.

Podcast z położną

Podcast z położną

źródło: spotify.com

Ciąża, poród i połóg to wyjątkowy, ale też bardzo wymagający czas dla kobiet. Starannie przekazana wiedza na ten temat pozwala łatwiej zrozumieć wszystkie zmiany zachodzące w ciele, przygotować się do macierzyństwa i rozwiać wszelkie wątpliwości. Doświadczone położne omawiają wiele zagadnień, również takich, o których panie wstydzą się rozmawiać, jak trudy laktacji czy seks po porodzie.

Kardio-Know-How

Podcast Kardio Know-How

źródło: spotify.com

Choroby sercowo-naczyniowe w tym zawał serca i udar mózgu są często odpowiedzialne za przedwczesną śmierć. Lecz co ważniejsze i o czym nie każdy wie, to fakt, że wielu zgonom spowodowanym chorobami sercowo-naczyniowymi można zapobiec! Dlatego warto sięgać po podcasty o zdrowiu takie jak Kardio-Know-How, które dostarczają wiedzy, która może pomóc w wyeliminowaniu wielu chorób sercowo-naczyniowych i zmotywują do troski o zdrowie.

Kwadrans z farmacją

Podcast Kwadrans z farmacją

źródło: spotify.com

Podcasty medyczne nie zawsze kierowane są do pacjentów. Część z nich, jak Kwadrans z Farmacją, są kierowane do specjalistów w swoich dziedzinach. Wspomniany podcast dostarcza najważniejsze informacje dla farmaceutów i omawia wiele istotnych zagadnień, jak kryzys na rynku aptecznym Polsce, niebezpieczeństwa związane ze stosowaniem leków latem czy opieka farmaceutyczna.

Wiedza, którą dostarczają podcasty medyczne, pomaga zarówno pacjentom, jak i ich bliskim w diagnozie i leczeniu dolegliwości zdrowotnych, a także w radzeniu sobie z chorobą i co niemniej ważne – w skutecznej profilaktyce. Audycje te docenią zarówno pacjenci, jak i studenci medycyny i nauk pokrewnych, pielęgniarze, fizjoterapeuci, dietetycy, ratownicy medyczni, farmaceuci i lekarze różnych specjalności.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail