X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Poznaj nowości w świecie LEGO!

Jakie nowości LEGO są warte zainteresowania i dlaczego? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym przeczytasz o ciekawych rozwiązaniach.

Poznaj nowości w świecie LEGO!źródło: materiały Partnera

Artykuł Partnera

Klocki LEGO cieszą się dużym zainteresowaniem od wielu lat. Właściwie, nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ zabawa z nimi to dobry pomysł na wielogodzinną rozrywkę. To jeszcze nie wszystko – tych, którzy lubią klocki LEGO, z pewnością zadowoli informacja, że asortyment oferty jest stale poszerzane o nowe, interesujące zestawy LEGO. Są one skupione na różnych motywach, które zainteresują zarówno dorastających, jak i nieco starszych użytkowników. Jakie nowości LEGO są warte zainteresowania i dlaczego? Jeżeli chcesz poznać ciekawe rozwiązania, koniecznie przeczytaj ten tekst.

LEGO nowości 2022 – zabawki dla dzieci czy dla wszystkich?

W dalszej części tekstu będziesz mógł przekonać się, że zestawy LEGO mogą być wykorzystywane zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe. Jest to bardzo ważne, ponieważ wciąż, mimo upływu lat, panuje w społeczeństwie stereotyp, zgodnie z którym klocki LEGO są przeznaczone przede wszystkim dla najmłodszych. Tymczasem rzeczywistość mocno się zmienia. Owszem, zestawy dla dzieci to ważna część asortymentu, ale nie jedyna. Oprócz tego coraz większym zainteresowaniem cieszą się zestawy LEGO przeznaczone dla starszych odbiorców.

Kolekcje dla dzieci, nastolatków i dorosłych łączy jeden wspólny element – regularna zabawa powinna pomóc w rozwoju wyobraźni przestrzennej oraz analitycznego myślenia. Takie czynności, jak np. oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki, mają dość bierny charakter i nie wymagają od nas inicjatywy. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o zestawy LEGO. W takim wypadku musimy wykazać się przynajmniej odrobiną inwencji twórczej, cierpliwości oraz kreatywności, by osiągnąć sukces.

Nowości LEGO 2022 – jakie zestawy LEGO warto mieć w swoim domu?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie: oferta w zakresie nowości LEGO jest szeroka i obejmuje niezwykle różnorodne zestawy. Jeśli chodzi o LEGO nowości 2022, w asortymencie możesz znaleźć między innymi następujące rozwiązania:

  • Ekspres do Hogwartu™ edycja kolekcjonerska – jest to zestaw składający się z nieco ponad pięciu tysięcy elementów, z których poszczególne różnią się między sobą pod kątem kształtu, kolorów, wielkości oraz zastosowania. Jeśli lubisz cykl opowiadający o burzliwych losach młodego czarodzieja (lub osoba, której chcesz podarować taki upominek, przejawia podobne zainteresowania). Będziesz potrzebował wielu godzin pracy, by móc stworzyć słynny pociąg, którym młodzi adepci udawali się do szkoły czarodziejów Hogwart,
  • Zmechanizowana latarnia – jest to nieco mniejszy model w porównaniu z Ekspresem do Hogwartu, ponieważ składa się on „jedynie” z około dwóch tysięcy elementów. Wciąż jednak zestaw Zmechanizowana latarnia może zapewnić wiele godzin nauki, a takie rozwiązania jak na przykład świecąca soczewka na szczycie konstrukcji z pewnością zwrócą na siebie zainteresowanie,
  • Atari 2600 – Atari to kultowa już konsola, w którą zagrywano się kilkadziesiąt lat temu. To właśnie na tej platformie można było w znane do dziś i niezwykle grywalne produkty. Starszych użytkowników z pewnością zainteresuje to, że w ramach zestawów LEGO nowości 2022,
  • Sanctum Sanctorum — jest to absolutne must have, jeśli chodzi o zestawy dla dzieci. Produkt ten został dedykowany ważnej postaci z uniwersum Marvel. Doktor Strange, gdyż to o nim mowa, jest umieszczony w trójwymiarowej, znanej z filmów budowli. Całość, w tym między innymi ściany, można przebudowywać i modyfikować na różne sposoby, dzięki czemu konstrukcja nigdy nie będzie wyglądać tak samo. Takie rozwiązanie to świetny pomysł dla każdego, kto lubi nietuzinkowe sposoby na zabawę i/lub jest fanem Avengersów,
  • Chevrolet Camaro Z28 — ten kultowy model samochodu można stworzyć także z pomocą klocków LEGO. Stworzenie samej konstrukcji to jednak dopiero połowa zabawy. Oprócz tego możliwe jest również modyfikowanie pojazdu na przykład poprzez ukrycie reflektorów, dodanie elementów ozdobnych w postaci sportowych pasów, także przebudowanie auta w taki sposób, by można było stworzyć wersję kabriolet. Chevrolet Camaro może być cenną ozdobę w salonie każdego, kto jest zapalonym miłośnikiem motoryzacji,
  • Dźwig z chwytakiem — zestaw idealny dla dziecka, które jest miłośnikiem motoryzacji. Kto wie, być może zabawa z tym zestawem będzie początkiem wieloletniej przygody z karierą inżyniera.

Jak widać, LEGO nowości 2022 to kategoria bardzo pojemna tematycznie. To z pewnością bardzo dobrą wiadomość dla Ciebie. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: tak różnorodne zestawy, jak na przykład motoryzacja, superbohaterowie czy bohaterowie fantasy oznacza, że nie powinno być większego problemu z doborem zestawu zgodnie z zainteresowaniami.

Zestawy dla dzieci i nowości LEGO

Jak widzisz, klocki LEGO stale ewoluują, a oferta jest wzbogacana o nowe produkty. To z pewnością bardzo dobra informacja dla każdego, kto lubi taką formę rozrywką. W zależności od tego, jakie zestawy LEGO wybierzesz, możesz liczyć na prostą, angażującą zabawę lub intrygującą rozrywkę wymagającą logicznego myślenia.

Artykuł Partnera

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail