X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Społeczności w WhatsApp – jak działa nowa funkcja?

Do aplikacji WhatsApp dołącza nowa funkcja – tworzenie Społeczności. W jaki sposób z niej skorzystać i jakie daje możliwości?

Społeczności w WhatsApp – jak działa nowa funkcja?źródło: unsplash.com

W czwartek Mark Zuckerberg ogłosił wprowadzenie Społeczności w aplikacji WhatsApp. Pozwolą one na zbieranie różnych grup w jednej strukturze i dadzą możliwość łatwiejszego komunikowania się pomiędzy powiązanymi ze sobą czatami grupowymi. Grupy sąsiedzkie, rodzice uczniów z jednej szkoły czy pracownicy różnych działów firmy od teraz mogą dodawać wiele grup do jednej społeczności.

Społeczności w WhatsApp – jak je stworzyć?

Aby zacząć, wystarczy kliknąć w zakładkę „nowa społeczność” (dla urządzeń z Androidem na górze czatu, a w przypadku systemu iOS – na dole). W ten sposób można stworzyć całkowicie nową Społeczność lub dodać do niej grupy, które już istnieją.

Społeczności WhatsApp

źródło: blog.whatsapp.com

Użytkownicy mogą otrzymywać aktualizacje wysłane przez całą Społeczność i w łatwy sposób organizować mniejsze grupy dyskusyjne zajmujące się istotnymi dla nich tematami.

Społeczności będą również ulepszone o nowe narzędzia dla administratorów – między innymi możliwość wysyłania komunikatów do wszystkich, a także kontrolowania tego, które grupy mogą zostać włączone w sieć czatów.

Dodatkowe funkcje dla grup

WhatsApp wprowadza także wiele ulepszeń w zakresie działania grup – bez względu na to, czy są one częścią Społeczności, czy nie:

  • Ankiety, czyli interaktywny i efektywny sposób na podejmowanie decyzji w grupie, bez konieczności wysyłania wielu wiadomości przez poszczególnych członków.
  • 32-osobowe rozmowy wideo, które przydadzą się w sytuacjach, gdy konieczne jest spotkanie się w większej grupie.
  • Zwiększony limit osób w grupie – od teraz będą one mogły liczyć nawet do 1024 członków.
Społeczności WhatsApp

źródło: blog.whatsapp.com

Jak poinformowano, zaczęto udostępniać społeczności na WhatsApp na całym świecie i będą one dostępne dla wszystkich w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail