X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok we współpracy z SexedPL edukuje na temat nieoczywistych form przemocy

Od 25 listopada do 10 grudnia trwa globalna kampania świadomościowa przeciwko przemocy wobec kobiet i mężczyzn. W ramach niej opublikowana zostanie m.in. seria filmów.

TikTok we współpracy z SexedPL edukuje na temat nieoczywistych form przemocyźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok, jako globalna platforma rozrywkowa, na pierwszym miejscu stawia dobre samopoczucie i bezpieczeństwo swojej społeczności. Nie zezwala również na publikację treści zawierających hejt, mowę nienawiści czy promujących przemoc. W ramach 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na płeć TikTok prowadzi globalną kampanię świadomościową. W Polsce działania realizowane są we współpracy z fundacją SexedPL i koncentrują się na edukowaniu na temat nieoczywistych form przemocy.

Jednym z głównych obszarów działań TikToka jest dbanie o komfort i bezpieczeństwo społeczności. Platforma nie zgadza się na publikowanie treści niezgodnych z Zasadami Społeczności, tj. np. tych, które nawołują do wykluczenia, prześladowań czy przemocy. W lutym tego roku regulamin został rozszerzony o dodatkowy zapis, opowiadający się przeciw treściom mizoginistycznym.

TikTok przeciw przemocy, także tej nieoczywistej

Aby zwiększyć świadomość i edukować swoją społeczność na temat przemocy ze względu na płeć TikTok podejmuje globalnie działania, które obejmują promowane hasztagi #EndViolenceAgainstWomen i #EndGenderBasedViolence, specjalne serwisy informacyjne wewnątrz aplikacji oraz powiadomienia dla użytkowników.

W ramach współpracy z Fundacją SexedPL na kanale na TikToku opublikowana zostanie seria filmów edukujących na temat nieoczywistych form przemocy oraz sposobów mądrego radzenia sobie w takich sytuacjach. Filmy, poza praktycznymi poradami, zachęcają także do korzystania z Antyprzemocowej Linii Pomocy dla osób doświadczających, stosujących i będących świadkami przemocy. Pierwszy z materiałów jest już dostępny na kanale SexedPL na platformie TikTok i dotyczy zjawiska nielegalnego publikowania w sieci nagich zdjęć lub filmów przedstawiających osobę, która sobie tego nie życzy.

@sexed.pl Jesteśmy dostępni od pon do piątku ❤️ #liniaantyprzemocowa #vouge #liniapomocy ♬ dźwięk oryginalny – SEXEDPL

Najbardziej widoczną formą przemocy jest ta fizyczna, która zostawia ślady na ciele. A przecież przemocą jest także to, czego nie widać np. szantaż, karanie milczeniem czy niechciany dotyk. Ważne jest, żebyśmy wiedzieli, jak reagować na przemoc, kiedy jej doświadczamy, jesteśmy jej świadkiem, a także, kiedy zaczynamy widzieć, że to my jesteśmy sprawcami przemocy. Cieszymy się, że w ramach kampanii „16 Dni Przeciwko Przemocy” mamy okazję powiedzieć użytkownikom TikToka, że reagowanie na przemoc naprawdę ma znaczenie. I że dzięki wsparciu TikToka osoby doświadczające przemocy zdecydują się zadzwonić pod numer 720 720 020, żeby otrzymać profesjonalne wsparcie – mówi Anja Rubik, założycielka Fundacji SexedPL.

Globalna kampania TikToka ruszyła 25 listopada, czyli w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet 2022 i potrwa do 10 grudnia, Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Naszym priorytetem w TikToku jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni online, w której każdy może być sobą. Nie zgadzamy się na żadne treści przedstawiające przemoc, zarówno fizyczną, jak i słowną. Świadomość przemocy, szczególnie tej psychicznej, wciąż jest za niska, dlatego cieszymy się, że wspólnie z naszym partnerem – SexedPL możemy poruszyć ten temat i zainicjować dyskusję wśród naszej społeczności – mówi Paula Kornaszewska, Head of Operations Team, TikTok CE.

Bezpieczna platforma

TikTok stosuje politykę zerowej tolerancji wobec treści, które naruszają Zasady Społeczności. Treści czy konta, które nawołują, popierają lub promują przemoc, są usuwane, w uzasadnionych przypadkach zgłaszane odpowiednim organom prawnym. Tylko w drugim kwartale tego roku z platformy usunięto ponad 113 mln filmów, które były niezgodne z jej zasadami.

źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail