X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Bing z chatbotem GPT – nowy wymiar wyszukiwania informacji

Wyszukiwarka Bing od Microsoftu wprowadza nową usługę. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji możemy otrzymać wyczerpujące odpowiedzi na pytania, a także pomysły.

Bing z chatbotem GPT – nowy wymiar wyszukiwania informacjiźródło: blogs.microsoft.com

reklama


Czy wyszukiwanie informacji w sieci i korzystanie z internetu może być jeszcze łatwiejsze i bardziej intuicyjne? Tak, dzięki integracji wyszukiwarki Bing i przeglądarki Edge ze sztuczną inteligencją.

Radość z odkrywania informacji

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wyszukiwarki internetowe na nasze zapytania prezentują możliwie jak najbardziej trafne rezultaty w postaci listy linków. Wyniki te musimy samodzielnie przejrzeć i zinterpretować. Mamy też na uwadze to, że czasem wyszukiwarki zawodzą, szczególnie jeśli wprowadzamy zbyt złożone zapytania.

Usługa Bing dzięki sztucznej inteligencji idzie o krok dalej, prezentując użytkownikowi internetu nie listę stron, na których może uzyskać odpowiedź na swoje zapytanie, lecz gotową, spersonalizowaną i rzetelną odpowiedź wygenerowaną na podstawie danych z poszczególnych witryn, które sztuczna inteligencja przegląda i analizuje. Co więcej, wyniki można uściślać, zadając kolejne pytania, tak aby uzyskane informacje były wyczerpujące. Jest to możliwe dzięki funkcji interaktywnego chatu. Oczywiście poza odpowiedzią, użytkownik w dalszym ciągu otrzymuje zestaw źródeł, na bazie których wygenerowano wyjaśnienie.

Wielofunkcyjne narzędzie

Bing z chatbotem GPT pozwala na zadawanie rzeczywistych pytań głosowo lub tekstowo, co czyni z niego bardzo wygodne narzędzie podczas codziennego korzystania z internetu. Nowa usługa może być też użytkowana jako narzędzie twórcze. Wszystko dlatego, że opiera się ona o model językowy GPT (ang. Generative Pre-trained Transformer), który pozwala na automatyczne generowanie tekstu na bazie danych wejściowych. Jak więc zapewniają twórcy, rozwiązanie oprócz wsparcia podczas wyszukiwania informacji, może pomóc w pisaniu tekstów na zadany temat, w opracowywaniu projektów i planów, a nawet w tworzeniu quizów z odpowiedziami, scenariuszy, prozy i poezji! Nowy Bing potrafi również analizować teksty i opracowywać ich streszczenia, jak również pomagać w tłumaczeniu, gdyż obsługuje około stu języków.

Microsoft Bing

źródło: bing.com

Microsoft Bing

źródło: bing.com

Czy już można korzystać z nowej usługi Bing?

Obecnie dostępna jest ograniczona wersja zapoznawcza, którą każdy może zobaczyć na Bing.com. Użytkownicy mogą wypróbować przykładowe zapytania, aby poznać możliwości omawianego rozwiązania. Bing zaprasza również do zapisywania się na listę oczekujących, którzy chcą otrzymać powiadomienie w momencie udostępnienia usługi. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie to nastąpi.

Wdrożenie nowego rozwiązania ma umożliwić firmie Microsoft konkurowanie z Google, gdyż jak wiadomo obecnie wyszukiwarka Bing, podobnie jak przeglądarka Microsoft Edge cieszą się niewielką popularnością.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail