X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak kupić kryptowalutę?

W jaki sposób można nabyć kryptowaluty? Co warto wiedzieć o dostępnych wariantach? Zapraszamy do lektury artykułu.

Jak kupić kryptowalutę?źródło: shutterstock.com

Artykuł Partnera

Pomimo tego, że kryptowaluty już od kilku lat cieszą się w internecie ogromną popularnością, to spora część użytkowników sieci nadal nie ma pojęcia, jak można je nabywać. Sposobów na gromadzenie kryptowalut jest wiele – można je wydobywać (najbardziej wymagający) lub kupować. Tutaj również występuje rozgałęzienie na wiele opcji, które postaramy się dokładnie rozpisać w dalszej części niniejszego artykułu. Nie ma tutaj znaczenia, czy chodzi o BTC, czy USDT, bo konkretne sposoby zakupu najczęściej są uniwersalne dla wszystkich popularnych kryptowalut.

Giełdy kryptowalut – najwygodniejszy sposób zakupu

Kryptowaluty można nabyć na giełdzie. W ciągu ostatniej dekadzie rynek obrodził w różnego rodzaju giełdy, na których można inwestować w kryptowaluty. Użytkownik może wykorzystywać do tego standardowe waluty lub wymieniać kryptowaluty zgodnie z udostępnionymi parami handlowymi. Możliwości są naprawdę duże i jeżeli ktoś ma wiedzę na temat inwestowania w celach zarobkowych, to może skorzystać z rozbudowanych możliwości, jakie zapewniają takie portale.

Oczywiście tak jak na wszystkich giełdach, tutaj również występuje ryzyko – zwłaszcza jeżeli chodzi o potencjalnie najbardziej rentowne młode waluty. Kryptowaluty to przyszłościowy rynek, który nadal się stabilizuje i rozwija. Dlatego nawet jeżeli pojawiają się chwilowe spadki, to można przypuszczać, że z czasem wszystko powinno odbić.

O popularności giełd kryptowalutowych najlepiej mówią liczby. Największe z nich generują wolumen obrotu liczony w miliardach dolarów, działają na rynku od ponad dekady i zapewniają swoim użytkownikom promocje sięgające wartością nawet kilku tysięcy dolarów. To robi wrażenie i jasno mówi, że jeżeli ktoś jest zainteresowany inwestowaniem/kupowaniem kryptowalut, to może sprawdzić, co mogą mu zaoferować specjalnie do tego zaprojektowane giełdy.

Bankomaty kryptowalutowe

Na całym świecie działa około 40 000 bitomatów. To maszyny przypominające klasyczne bankomaty, które pozwalają na wygodne kupowanie bitcoinów lub ich wymianę na gotówkę w standardowej walucie (np. PLN). Jak się jednak można domyślić w Polsce takie urządzenia można spotkać przede wszystkim w dużych miastach jak Warszawa, Kraków, czy Łódź.

Warto tutaj także zaznaczyć, że pomimo tego, iż Bitomaty są kojarzone przede wszystkim z Bitcoinem, to można w nich także wymieniać inne kryptowaluty jak ETH, USDC, czy DOGE. Kolejną kwestią, o której warto wspomnieć jest prowizja. Rzecz jasna, obsługa takiego systemu urządzeń musi kosztować. W tym przypadku za transakcje pobierana jest prowizja, wynosząca do 5% wartości transakcji. To całkiem sporo, ale jeśli ktoś będzie potrzebował na szybko spieniężyć swoje kryptowaluty poza domem, to Bitomat będzie najwygodniejszym rozwiązaniem.

Serwisy płatnościowe

Każdy aktywny internauta od czasu do czasu, przy dokonywaniu zakupu, korzysta z różnego rodzaju popularnych serwisów płatnościowych. Pomagają one wygodnie przenieść środki pieniężne do odbiorcy i często zawierają także opcję automatycznego przewalutowania. W ten sposób można również nabywać kryptowaluty. Wystarczy znaleźć taki serwis płatnościowy, który będzie zawierał opcję przewalutowania na kryptowaluty i wykorzystać jego możliwości. Z reguły wszystko jest maksymalnie uproszczone, ograniczając działania kupującego, do weryfikacji transakcji.

Oczywiście takie systemy są przeznaczone przede wszystkim do wymiany pieniędzy ze stronami trzecimi, więc jeśli ktoś zastanawia się, jak kupić konkretną walutę, może skorzystać odpowiedniego przewodnika. W ten sposób otrzymuje się optymalny sposób na zakup konkretnej kryptowaluty – najczęściej z wykorzystaniem giełdy kryptowalut.

Artykuł Partnera

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail