X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Podcasty o filmach i serialach – dla kinomaniaków i nie tylko

Jakich podcastów warto słuchać na temat filmów oraz seriali? Oto kilka propozycji dla fanów oglądania różnych produkcji i zainteresowanych kinem.

Podcasty o filmach i serialach – dla kinomaniaków i nie tylkoźródło: unsplash.com

reklama


Filmy i seriale odgrywają istotną rolę w naszym życiu, jako źródło rozrywki, edukacji i inspiracji. Dzięki nim możemy oderwać się od codzienności, przenosząc się myślami do innego świata, a przy tym filmy oraz seriale wywołują u nas silne emocje i niejednokrotnie skłaniają do refleksji. Dlatego zarówno widzowie, jak i twórcy lubią o sztuce filmowej rozmawiać, czego przejawem są liczne podcasty o filmach i serialach. Na które z nich warto poświęcić czas?

Podcasty filmowe

Każdy podcast filmowy zabiera słuchaczy w zupełnie inną przygodę ze światem kina.

Kronika Wypadków Filmowych

podcast Kronika Wypadków Filmowych

źródło: spotify.com

W świecie filmu zawsze dużo się dzieje, więc łatwo się pogubić i przeoczyć produkcje godne uwagi. Dlatego każdemu kinomanowi przyda się przewodnik w postaci podcastu Kronika Wypadków Filmowych. W nagraniach można usłyszeć ciekawe informacje zarówno na temat najnowszych premier światowych hitów, najciekawszych filmów w historii kinematografii, jak i na temat kina niezależnego, które dzięki powszechnemu dostępowi do technologii cyfrowych przeżywa prawdziwy rozkwit.

ten Podcast Filmowy

podcast Kronika Wypadków Filmowych

źródło: spotify.com

Rozmowy na temat współczesnego kina rozrywkowego kinomaniacy znajdą na kanale ten Podcast Filmowy. Każdy, kto szuka najciekawszych premier kinowych i najlepszych propozycji w popularnych serwisach streamingowych, na pewno nie będzie rozczarowany.

Kinotok

podcast Kinotok

źródło: spotify.com

Dużo informacji, szczególnie na temat aktualności w świecie kina można usłyszeć w podcaście Kinotok. Co czeka na słuchaczy? Rozmowy o filmowych premierach, o serwisach streamingowych, o nagrodach filmowych na czele z Oscarami i mnóstwo najświeższych informacji.

Mam parę uwag

podcast Mam parę uwag

źródło: spotify.com

Koncepcja podcastu Mam parę uwag jest prosta – dziennikarze portalu Filmweb żywiołowo dyskutują o filmach, nie unikając spoilerów. Dlatego jest to raczej propozycja dla tych, którzy chcą skonfrontować własne przemyślenia na temat obejrzanych filmów, z wrażeniami innych odbiorców.

Drugi Seans

podcast Drugi Seans

źródło: spotify.com

Podcast filmowy Drugi Seans koncentruje się na kinie festiwalowym, niszowym, ponieważ o tzw. ambitnym kinie mało się rozmawia, a warto to robić. Oczywiście omawiane na kanale filmy częściej obejrzymy nie w multipleksach, lecz w kinach studyjnych, które rozpowszechniają produkcje o wysokich walorach artystycznych.

FlixTalk. Rozmowy o klasyce kina.

podcast FlixTalk. Rozmowa o klasyce kina.

źródło: spotify.com

Podcasty o filmach są świetne dla tych, którzy chcą poszerzyć wiedzę na temat sztuki filmowej i zgłębić historię kinematografii. Właśnie o tym, oraz o szeroko pojętej klasyce kina można usłyszeć na kanale FlixTalk.

Mój Ulubiony Film

podcast Mój Ulubiony film

źródło: spotify.com

Podcasty filmowe przeważnie koncentrują się na sztuce filmowej. Na ich tle wyróżnia się kanał Mój Ulubiony Film, w którym rozmowy o filmach są punktem wyjścia do rozpoczęcia rozważań o życiu. Wśród zaproszonych gości, których można usłyszeć w kolejnych odcinkach, znaleźli się filmowcy, aktorzy, muzycy i inni twórcy, tacy jak Agnieszka Holland, Patryk Vega, Maja Ostaszewska, Katarzyna Figura oraz Piotr Adamczyk.

[dźwiękościeżka] – muzyka filmowa

podcast [dźwiękościeżka] – muzyka filmowa

źródło: spotify.com

Muzyka ma ogromne znaczenie dla odbioru filmów. Niestety często jest niedoceniana. Dlatego tym bardziej cieszy możliwość posłuchania podcastu w całości poświęconemu muzyce filmowej. Bez wątpienia [dźwiękościeżka] to kanał, który docenią zarówno kinomani, jak i melomani.

Koszmarne Horrory

podcast Koszmarne horrory

źródło: spotify.com

Polskie podcasty filmowe czasem są skoncentrowane wokół konkretnej tematyki. Dobrym przykładem jest kanał Koszmarne Horrory, w całości poświęcony filmom grozy. Podcasterzy podpowiadają w nim, które dreszczowce dostarczą najwięcej emocji, a które raczej… rozśmieszą widzów.

Oczywiście lista podcastów filmowych, które warto poznać, jest bardzo długa. Miłośników kina, poza powyższymi propozycjami mogą też zainteresować między innymi kanały Filmowa Migawka, Fimozgrani czy SpoilerMaster. Warto też czerpać wiedzę z podcastów o serialach.

Podcasty o serialach

Kiedyś seriali było niewiele, ale za to telewizyjne tasiemce, powszechnie znane i lubiane, towarzyszyły widzom przez lata. Dziś większą popularność zdobyły miniseriale o konkretnej, lecz rozbudowanej fabule, której nie dałoby się przekazać w formie filmu pełnometrażowego. Powstaje ich tak dużo, że czasem trudno zdecydować, które obejrzeć. Z pomocą przychodzą podcasty o serialach, takie jak Serial Killers oraz O serialach.

Serial Killers | Filmweb

podcast Serial Killers

źródło: spotify.com

W podcaście Serial Killers dziennikarze z redakcji Filmweb rozmawiają o premierach długo wyczekiwanych seriali, recenzują najświeższe produkcje, a także przypominają o kultowych serialach z przeszłości.

O serialach

podcast O serialach

źródło: spotify.com

O serialach to podcast Bartosza Węglarczyka i Piotra Markiewicza, który pełen jest porad na temat tego, jakie seriale warto oglądać w telewizji i w serwisach streamingowych. Na kanale nie brakuje też rozważań na nurtujące serialomaniaków kwestie.

Podcasty dla filmowców

Polskie podcasty filmowe najczęściej skierowane są do kinomanów. Na ich tle wyróżnia się podcast dla filmowców – Filmowiec Pro oraz kanał Filmowe pogaduchy. Co można w nich znaleźć?

Filmowiec Pro – Podcast dla filmowców

podcast Filmowiec Pro – Podcast dla filmowców

źródło: spotify.com

Filmowiec Pro to interesujące dyskusje o technicznych aspektach filmowania, o sprzęcie do nagrywania filmów, o produkcji filmowej, o kulisach pracy w przemyśle filmowym, a także o biznesowych kulisach pracy filmowca. To podcast, który dostarczy praktycznej wiedzy nie tylko filmowcom, ale też youtuberom i innym twórcom, którzy wykorzystują wideo w swojej pracy.

Filmowe pogaduchy

podcast FILMOWE POGADUCHY

źródło: spotify.com

Kanał Filmowe pogaduchy to także rozmowy na ciekawe tematy z branży filmowej. Każdy odcinek poświęcony jest innemu zagadnieniu, na przykład wykorzystaniu sztucznej inteligencji w przemyśle filmowym, zarabianiu w branży kreatywnej czy też tworzeniu contentu w formie wideo. Choć podcast jest kierowany przede wszystkim do filmowców, to powinien zaciekawić też wszystkich tych, których interesuje tworzenie materiałów wideo.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane podcasty dostarczą wielu filmowych i serialowych inspiracji, a także ciekawostek o różnych produkcjach.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail