X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Aplikacja ChatGPT na iOS już dostępna w Polsce

Użytkownicy z Polski mogą już pobrać oficjalną aplikację ChatGPT z App Store. Jak działa chatbot od OpenAI w wersji mobilnej?

Aplikacja ChatGPT na iOS już dostępna w Polsceźródło: shutterstock.com

reklama


Aplikacja ChatGPT na urządzenia Apple jest już dostępna dla polskich użytkowników. Od pewnego czasu chatbot był obecny w App Store, jednak wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. OpenAI rozszerza jednak pole działania i z aplikacji mogą korzystać posiadacze iPhone’ów i iPadów z kolejnych krajów, w tym Polski.

ChatGPT już w App Store

Na nieobecności oficjalnej aplikacji od OpenAI korzystało wielu deweloperów – w App Store znajduje się sporo podróbek popularnego chatbota, które, jeśli wierzyć opiniom, mocno odbiegają jakością od oryginału. W ubiegłym tygodniu oficjalną aplikację ChatGPT mogli pobrać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, a od teraz mobilna wersja chatbota jest dostępna także dla polskich użytkowników. 

Blog OpenAI – aplikacja na iOS

źródło: https://openai.com/blog

Jak działa mobilny ChatGPT? 

Samo pobranie aplikacji, jak i korzystanie z niej w darmowej wersji jest całkowicie bezpłatne. Bardziej wymagającym użytkownikom polecany jest ChatGPT Plus, który gwarantuje dostęp do narzędzia nawet w sytuacjach, gdy serwery są mocno obciążone. Zaawansowana odsłona chatbota generuje odpowiedzi o wiele szybciej, a także zapewnia pierwszeństwo dostępu do nowych funkcji. ChatGPT Plus kosztuje 19,99 dolarów na miesiąc – dokładnie tyle samo, ile w wersji przeglądarkowej. Co ważne, w aplikacji nie wyświetlają się reklamy – niezależnie od tego, czy korzystamy z darmowej, czy rozszerzonej opcji. 

ChatGPT na iOS

źródło: apps.apple.com

ChatGPT zostanie zintegrowany z narzędziem Whisper, która umożliwia użytkownikom dyktowanie zapytań głosowo. Ponadto aplikacja automatycznie synchronizuje historię operacji między różnymi urządzeniami, korzystającymi z tego samego konta z dostępem do ChatGPT.  

Same funkcje chatbota nie uległy większej zmianie – użytkownicy mogą zadawać pytania, szukać inspiracji oraz korzystać z narzędzia tak, jak w przeglądarce. OpenAI zapowiada, że prace nad ulepszaniem aplikacji ciągle trwają oraz wprowadzane są nowe udoskonalenia. Według informacji zamieszczonych na blogu OpenAI, w niedługim czasie użytkownicy urządzeń z Androidem również będą mogli cieszyć się dostępem do oficjalnej aplikacji ChatGPT. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail