X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

GIF-y na Instagramie? Od teraz także w komentarzach

Długo wyczekiwana informacja dla użytkowników Instagrama – na platformie nareszcie dostępne jest komentowanie zdjęć za pomocą GIF-ów. Jak skorzystać z nowej funkcji? 

GIF-y na Instagramie? Od teraz także w komentarzachźródło: unsplash.com

reklama


Instagram wprowadza nową funkcję umożliwiającą publikowanie GIF-ów w komentarzach. Ta innowacja otwiera przed użytkownikami nowe możliwości interakcji i wyrażania emocji w ramach dyskusji na platformie. Do tej pory naklejki GIF były dostępne jedynie w relacjach, więc przesunięcie ich do sekcji komentarzy jest znaczącym krokiem naprzód. Informacja ta została przekazana przez Adama Mosseri, obecnego szefa Instagrama. 

Nowa forma interakcji z użytkownikami 

GIF-y na Instagramie nie są nowością – już w 2020 roku platforma umożliwiła odpowiedzi na Stories za pomocą GIF-ów. Ponadto użytkownicy mogli również korzystać z naklejek GIF podczas tworzenia Stories. Interakcje za pomocą animowanych obrazków były już więc obecne na Instagramie od jakiegoś czasu. Jednakże dopiero teraz można ich używać, komentując posty użytkowników 

Instagram dba o to, aby sekcje komentarzy były jak najbardziej czyste i oparte na tekście. Niemniej jednak, wprowadzenie GIF-ów do tej sekcji z pewnością ułatwi interakcję z innymi – w końcu czasem odpowiedni GIF potrafi doskonale wyrazić emocje lub podsumować sytuację. 

Jak komentować za pomocą GIF-ów? 

Aby skorzystać z tej funkcji, należy wpisać odpowiednie słowo kluczowe związane z GIF-em w polu pod sekcją komentarzy. Z prawej strony ekranu powinna pojawić się ikona z logiem GIPHY. Po jej naciśnięciu biblioteka GIPHY wyświetli wyniki związane ze wpisanym hasłem.  

GIF-y w komentarzach na Instagramie

źródło: zrzut ekranu z Relacji Adama Mosseri

Mała, ale istotna zmiana 

Choć dodanie możliwości publikacji GIF-ów w komentarzach na Instagramie nie jest rewolucyjną zmianą, zwłaszcza w porównaniu z innymi aplikacjami, które już wcześniej umożliwiały takie działania, to i tak stanowi ciekawą aktualizację. Umożliwia to użytkownikom Instagrama na lepsze wyrażenie emocji oraz dodanie nutki zabawy i kreatywności do swoich komentarzy, nadając im nową dynamikę. 

Jeśli na Twoim koncie nie ma jeszcze możliwości wklejania GIF-ów w komentarzach, powinna ona pojawić się w najbliższych dniach. Funkcja ta jest wdrażana etapami i wkrótce z pewnością każdy będzie miał dostęp do najświeższej aktualizacji. Upewnij się także, że korzystasz z Instagrama w wersji 271.0.0.11.84 lub nowszej. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail