X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Na czym polega kredyt rewolwingowy?

Jak działa kredyt rewolwingowy i kto może z niego skorzystać? Wyjaśniamy to w naszym artykule.

Na czym polega kredyt rewolwingowy?źródło: freepik.com

Artykuł sponsorowany

Obecnie banki oferują wiele różnych typów kredytów, które są przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych, a także dużych firm. Jednym z typów takich zobowiązań, które cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, jest kredyt rewolwingowy. Wciąż jednak wiele osób nie wie, jak działa ten produkt i czy może z niego skorzystać. Na czym polega kredyt rewolwingowy? Podpowiadamy.

Czym jest kredyt rewolwingowy?

Kredyt rewolwingowy określany jest również jako kredyt odnawialny. Jest to produkt obrotowy, a więc w przypadku spłaty całości lub części zobowiązania, można ponownie korzystać z przydzielonych nam przez bank środków. Tak więc w przeciwieństwie do tradycyjnego kredytu, produkt rewolwingowy pozwala na wielokrotne korzystanie z udzielonej nam sumy, przez cały czas trwania umowy. Otrzymane środki można przeznaczyć na dowolny cel, a kapitał można spłacać w dowolnych kwotach przez cały okres obowiązywania umowy. 

Kto może skorzystać z kredytu rewolwingowego?

Obecnie dostępne są różnego rodzaju kredyty rewolwingowe, zarówno te przeznaczone dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Bez wątpienia jednak kredyt rewolwingowy – dla tych, którzy cenią sobie spokój i stabilizację finansową, jest doskonałym rozwiązaniem. W przypadku przedsiębiorstw kredyt rewolwingowy nazywany jest również obrotowym. Pomaga on w utrzymaniu płynności finansowej firmy i finansowaniu jej bieżącej działalności. Dlatego w momencie, kiedy przedsiębiorca potrzebuje dodatkowych środków, może skorzystać z przydzielonej mu przez bank w ramach kredytu rewolwingowego kwoty. 

Rolnicy również mogą skorzystać z kredytu rewolwingowego, ponieważ takie produkty oferowane są też przez banki spółdzielcze. W takim przypadku otrzymane finansowanie również może pomóc pokryć bieżące potrzeby związane z działalnością rolniczą. Klienci indywidualni, którzy chcą skorzystać z kredytu rewolwingowego, mogą otrzymane środki przeznaczyć na dowolny cel, a więc na przykład na pokrycie wydatków za mieszkanie czy media lub na zakupy.

Jakie są warunki kredytu rewolwingowego?

Kredyt rewolwingowy to inaczej kredyt odnawialny, który przyznawany jest na określony okres. W tym okresie możemy dowolnie korzystać z przyznanych nam środków. Co więcej, nie musimy już po miesiącu spłacać całej kwoty zobowiązania, lecz jedynie jej część, a następnie ponownie ją wykorzystać. Jeżeli jednak nie będziemy spłacać w terminie minimalnych rat określonych przez bank, musimy liczyć się z konsekwencjami finansowymi, a nawet wypowiedzeniem umowy kredytu. Warto więc korzystać z takich produktów odpowiedzialnie.

Artykuł sponsorowany

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail