X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Sztuczna inteligencja wkracza w świat randkowania. Poznaj aplikację Teaser AI

Już wkrótce sztuczna inteligencja pomoże w randkowaniu. Oto aplikacja Teaser AI, w której technologia odgrywa istotną rolę. Co warto o niej wiedzieć?

Sztuczna inteligencja wkracza w świat randkowania. Poznaj aplikację Teaser AIźródło: unsplash.com

reklama


Sztuczna inteligencja pójdzie na randkę zamiast nas? Tak jest. Zespół Daniela Lissa, dyrektora generalnego i współzałożyciela Dispo, wprowadza Teaser AI — nową aplikację randkową, która wykorzystuje technologię AI.

Koniec z nudnym randkowaniem online! Zespół odpowiedzialny za stworzenie Dispo pracuje nad wdrożeniem nowej aplikacji opartej na technologii sztucznej inteligencji. Tym razem jednak bez Davida Dobrika. Głównym kontaktem aplikacji jest Daniel Liss, czyli dyrektor generalny i współzałożyciel Dispo. Czym ma się wyróżniać aplikacja? Otóż jak czytamy w jej opisie, dostępnym w AppStore hasłem przewodnim ma być „mniej gadania, więcej działania”. Co to oznacza w praktyce?  

Randka z chatbotem? Teraz to możliwe

Teaser AI to aplikacja, mająca na celu pomóc osobom, które chcą się spotkać na żywo, a są już zmęczone niekończącymi się rozmowami, prowadzącymi donikąd. Jest przeznaczona dla użytkowników powyżej 17. roku życia. Jak czytamy w opisie dewelopera na stronie w AppStore, aplikacja ma działać w oparciu najnowszą technologię AI. Uruchomienie jej sprawi, że sztuczna inteligencja natychmiast zacznie się „nas” uczyć. Począwszy od profilu po czaty, które prowadzimy. Na tej podstawie rozpocznie pierwsze rozmowy z potencjalnymi „parami”.  

Co istotne osoby te, nie będą zdawać sobie sprawy, że rozmawiają z wytrenowanym chatbotem będącym naszym wiernym klonem! Z opisu aplikacji dowiadujemy się, że dopiero wtedy, gdy nastąpi dopasowanie, cała konwersacja zostanie opublikowana w głównym czacie, tak, by realni użytkownicy będą mogli ją zobaczyć. Wówczas mogą zdecydować, czy chcą kontynuować wspólną rozmowę, czy też nie. Jest to pewnego rodzaju zabieg twórców, który ma na celu przełamanie początkowej nieśmiałości i rozpoczęcie luźnej dyskusji z dużą dozą humoru.  

Jest jednak pewien haczyk – dopasowania są aktywne jedynie przez 24 godziny. Jeśli po tym czasie użytkownik nie podejmie rozmowy, ta wygasa. 

Aplikacja Teaser AI

źródło: apps.apple.com

Bezpieczeństwo randkowania przez Teaser AI

Jak wiadomo, każda interakcja online wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem. Nie inaczej jest w przypadku popularnych aplikacji randkowych. Twórcy jednakże zadbali już również o tę kwestię. Jak podkreślają, Teaser AI wszystkie nowe profile mają być weryfikowane. Aplikacja będzie sprawdzana nie tylko pod kątem fałszerstw, a także wszelkich podejrzanych osób. Takie rozwiązanie ma podnieść bezpieczeństwo użytkowników, aby Ci mogli skupić się na tym, co najważniejsze – czyli randkowaniu! 

Oprócz tego Teaser AI pomoże zaoszczędzić użytkownikom czas potrzebny na znalezienie drugiej połówki i zapobiegać będzie zjawisku ghostingu. Jak podkreślają projektanci w opisie aplikacji, ich głównym celem jest zachęcanie randkowiczów do spotkań w realu. Jak dowiadujemy się z opisu aplikacji Teaser AI, zostać ona zostać uruchomiona nie później niż pod koniec maja. Użytkownicy będą mogli korzystać z niej za darmo. 

Jakie są prognozy na sukces?

Po raz kolejny spółka akcyjna All Summer Long zaskakuje. Jak podkreśla portal businessinsider.com, poprzedni sukces producenta doczekał się aż 20 milionów w rundzie dofinansowania Serii A. Sama wycena projektu oscylowała w granicach 200 milionów dolarów. Mowa oczywiście o Dispo, czyli aplikacji, której twórcą jest Daniel Liss i amerykański youtuber, David Dobrik. Dispo zyskało dużą popularność m.in. dzięki funkcji do udostępniania zdjęć imitującej swoim stylem dawne aparaty analogowe. Aplikacja miała swoją premierę w 2019 roku, jednakże po kilku latach pojawiły się kontrowersje w związku ze skandalem byłego członka należącego do grupy twórców Vlog Squad. 

Dziś Daniel Liss powraca z aplikacją pod zupełnie nową odsłoną. W momencie, gdy technologia AI zaczyna podbijać salony i zyskiwać na coraz większą popularności. Timing jest dobry, a sam pomysł brzmi kusząco. Nasuwa się jednak pytanie – czy to na pewno dobry pomysł powierzać poszukiwania swojej drugiej połówki sztucznej inteligencji? Tę kwestię zostawiamy Wam do przemyślenia. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail