X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Bing AI melduje się w przeglądarce Chrome – nowe funkcje chatbota Microsoftu

Microsoft oficjalnie poinformował o integracji przeglądarki Chrome z Bing AI. Jakie możliwości oferuje zaktualizowane narzędzie?

Bing AI melduje się w przeglądarce Chrome – nowe funkcje chatbota Microsoftuźródło: unsplash.com

reklama


Choć premiera Bing AI miała miejsce pół roku temu, to dopiero teraz nastąpiło oficjalne połączenie tego narzędzia z przeglądarką Google Chrome. Na samym początku, możliwość korzystania z funkcji Bing AI Chat była ograniczona wyłącznie do Microsoft Edge. Aby wypróbować Bing AI, konieczne było więc użycie przeglądarki od Windows.

Na tropie konkurencji

Obecnie to ChatGPT cieszy się mianem najbardziej popularnego chatbota. Aby móc korzystać z jego usług, niezbędne jest stworzenie konta. Dzięki temu zyskujemy dostęp do wersji 3.5 modelu GPT, a jego możliwości są naprawdę potężne. Jeśli potrzebujemy bardziej zaawansowanego i trafnego narzędzia, istnieje opcja wyboru płatnej wersji, czyli GPT-4.

Ostatnio do Polski zawitał również Bard od Google, obecnie w fazie eksperymentalnej. Oznacza to, że generowane przez niego odpowiedzi mogą nie być stuprocentowo poprawne lub mieć pewne niedoskonałości składniowe.

Konkurentów zaczął doganiać Bing AI, czyli projekt Microsoftu. Do tej pory korzystanie z niego było nieco uciążliwe, ponieważ wymagało to posiadania przeglądarki Edge. Nie cieszy się ona jednak tak dużą popularnością, jak inne, lepiej zoptymalizowane opcje. Bing AI nie wydawał się więc na tyle interesującym narzędziem, aby zachęcał do instalowania nowej przeglądarki na komputerze, co dodatkowo ograniczało jego rozgłos.

Jednak od poniedziałku Bing AI dostępny jest dla wszystkich użytkowników korzystających z przeglądarek Chrome oraz Safari. Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym przez Microsoft, Bing AI działa teraz na wspomnianych przeglądarkach na komputerach z systemami Windows, Mac i Linux. Co więcej, planowane jest rozszerzenie obsługi na inne przeglądarki zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych. Na chwilę obecną z Bing Chat można korzystać także za pomocą przeglądarki Edge na telefonach.

Nowe możliwości

Microsoft poinformował o tej aktualizacji na swoim blogu w krótkim wpisie. Co dokładnie uległo zmianie w narzędziu od momentu ostatniej aktualizacji, czyli 31 lipca?

Bing AI obsługuje algorytm GPT-4 bez konieczności subskrypcji, bezpośrednio w przeglądarce. Dzięki jednemu kliknięciu wybierzemy też ton, jaki ma dominować w wygenerowanej odpowiedzi. Ponadto mamy możliwość zadawania pytań na podstawie wczytanych zdjęć oraz głosowego wprowadzania poleceń. Bing AI potrafi także generować całkiem nowe grafiki. Istnieją też pewne ograniczenia – wprowadzane zapytania i polecenia nie mogą przekraczać 2000 znaków (dla stylu zrównoważonego) lub 4000 znaków (dla stylu kreatywnego i precyzyjnego).

Oprócz tego udoskonalono szablony wyszukiwania. Nowa koncepcja prezentacji wyników pozwala na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni na stronie wyszukiwania oraz ma zapobiegać wyświetlaniu powtarzających się informacji.

wynik wyszukiwania w przeglądarce Bing

źródło: bing.com

Microsoft rozszerzył również możliwości Bing AI na SwiftKey. Klawiatura umożliwia bezpośrednie korzystanie z usługi Bing, eliminując potrzebę przechodzenia na stronę chatbota. Wcześniejszym warunkiem było jednak zalogowanie się na konto Microsoft. Od teraz osoby używające SwiftKey mogą bez przeszkód używać funkcji Bing AI przez SwiftKey aż 30 razy dziennie, bez logowania się na swoje konto Microsoft.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail