X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak robić zakupy w Internecie, tak aby nie przepłacać?

Czym kierować się przy zakupach w sieci, aby zakupy przebiegły pomyślnie i atrakcyjne cenowo? Oto kilka porad.

Jak robić zakupy w Internecie, tak aby nie przepłacać?źródło: pexels / materiały partnera

Artykuł sponsorowany

Zakupy w sieci są wygodne, szybkie, mogą być też bardzo tanie. Warto jednak poznać kilka zasad, aby nie przepłacać. Jak kupować w sklepach internetowych? Co zrobić, aby zakupy w Internecie były nie tylko tanie, ale też w pełni bezpieczne? Zapraszamy do naszego poradnika.

Który sklep internetowy wybrać, aby nie przepłacać?

W polskim Internecie są tysiące sklepów e-commerce. Klienci nie muszą jednak korzystać jedynie z usług polskich sprzedawców – wiele zagranicznych sklepów oferuje wysyłkę towarów do Polski. Poza ceną warto jednak zwrócić uwagę także na inne aspekty dokonania zakupu w danym miejscu. Zdecydowanie warto wybierać tylko rzetelne sklepy, które funkcjonują od dłuższego czasu na rynku. Ugruntowana pozycja na rynku i dobre opinie wśród dotychczasowych kupujących są bardzo ważne. Będą dla nas gwarancją, że zakup przebiegnie pomyślnie. Nie mówimy tu tylko o zminimalizowaniu ryzyka oszustwa internetowego. Równie ważna jest sprawna obsługa posprzedażowa, szybka wysyłka, czy odpowiednie zapakowanie towaru na czas drogi do klienta. Dobre sklepy z setkami pozytywnych opinii sprawiają, że pod tym względem możemy być spokojni.

Tymi samymi zasadami powinniśmy zresztą kierować się także na platformach sprzedażowych i w serwisach aukcyjnych. Sprzedawcy (osoby prywatne, ale także sklepy), którzy dopiero co rozpoczęli działalność,  zwykle nie mają dużego doświadczenia w e-handlu. Niestety, często stratny okazuje się klient, na przykład otrzymując złe lub uszkodzone zamówienie. W skrajnych wypadkach – mimo zapłaty – wcale nie otrzymujemy zamówionej rzeczy. Oczywiście, jeśli serwis aukcyjny i pośrednik płatności byli rzetelni, zwykle możemy liczyć na zwrot środków w ramach ubezpieczenia transakcji. Wciąż jest to jednak niepotrzebna dawka stresu i strata czasu. Korzystając z usług dużych, znanych sklepów, ograniczamy takie ryzyko niemalże do minimum. Taki sprzedawca najczęściej idzie też na rękę swoim klientom. Jeśli otrzymasz uszkodzony produkt, ale nie możesz udowodnić uszkodzenia paczki, doświadczony sklep najczęściej i tak nie będzie robił tu więc problemów z wymianą. Powód jest prosty – wiele zamówień realizowanych każdego dnia sprawia, że sprzedawca może sobie pozwolić na taką stratę.

Jak kupować, aby nie przepłacać?

Wiemy już, że najlepiej wybierać produkty z oferty renomowanych sprzedawców. Najczęściej są to po prostu duże sklepy o ogólnokrajowym zasięgu. Nie musi to oznaczać, że zapłacimy więcej, niż u mało znanego sprzedawcy. W Internecie aż roi się od wszelkiego rodzaju promocji, ofert limitowanych i obniżek cen. Dobrą praktyką jest wytypowanie kilku produktów, które Cię interesują. Następnie sprawdź ich ceny w kilku miejscach – w sklepach, którym ufasz. Poza ceną sprawdź też dodatkowe bonusy, jakie daje każdy ze sklepów. Często możemy liczyć na darmową wysyłkę, atrakcyjny bonus (np. cashback) lub rozłożenie zapłaty na korzystne raty (w tym nawet te RRSO 0%).

Porównanie cen w sklepach internetowych jest banalnie proste i bardzo szybkie. Możemy w tym celu skorzystać z porównywarki online. Dziś przy ofertach produktów zobaczymy też informację o najniższej cenie w ostatnich 30 dniach. To cenna podpowiedź – jeśli aktualnie cena jest korzystna, to dobry moment na zakup. Na dodatkowe rabaty czasami mogą liczyć klienci, którzy jednocześnie kupując kilka produktów. Wtedy warto po prostu spytać sprzedawcy (np. przez telefon lub czat na stronie), jakie są możliwości obniżenia łącznej ceny.

Czy cena jest najważniejsza?

Podczas wyboru sklepu, w którym kupimy konkretny produkt, cena jest oczywiście bardzo istotna. Nie powinna być jednak jedynym parametrem, na który zwrócimy uwagę. Większość sklepów ma dziś dla swoich klientów dodatkowe promocje jak zwrot w formie cashback lub vouchera na kolejne zakupy. Uwzględnij to przy porównaniu cen. Koniecznie upewnij się też zawsze, że porównywane w różnych sklepach towary są identyczne. Często różnica ceny wynika z innej wersji kolorystycznej, nieco innej specyfikacji lub zawartości zestawu sprzedażowego.

Wiele osób woli przez 10 miesięcy płacić 200 złotych, niż jednorazowo wydać 1900 zł. Mowa oczywiście o ratach 0%. Nawet mimo nieco wyższej ceny produktu w sklepie, taka forma płatności sprawia, że zakup jest naprawdę opłacalny.

Okazje i wyprzedaże

Black Friday

źródło: pexels / materiały Partnera

Dobrym pomysłem na e-zakupy w niskiej cenie jest zrobienie ich w czasie wyprzedaży. Ta opcja zarezerwowana jest jednak dla osób, którym się nie spieszy z zakupem. Jeśli jesteś w tej sytuacji, sprawdź kalendarz wydarzeń, to takie dni, jak Black Friday, Cyber Monday, Mikołajki, czy okres promocji przedświątecznych. Zanim nadejdą promocje, masz sporo czasu na wybranie odpowiedniego produktu. Śledź jego ceny w różnych sklepach. Dzięki tej wiedzy od razu poznasz, że na jednej z wyprzedaży cena jest naprawdę atrakcyjna.

Najniższe ceny podczas Black Friday mogą być o wiele korzystniejsze, niż codzienna oferta sklepu. Niektórzy sprzedawcy z wyprzedzeniem podają informację o cenach w trakcie takich wyprzedaży.

Artykuł sponsorowany

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail