X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

OpenAI zapewnia prywatność danych z ChatGPT Enterprise, czyli chatbotem dla firm

OpenAI właśnie wprowadziło na rynek nową wersję swojego modelu językowego, czyli ChatGPT Enterprise. Narzędzie ma spełnić oczekiwania przedsiębiorstw w kwestii prywatności i bezpieczeństwa poufnych informacji.

OpenAI zapewnia prywatność danych z ChatGPT Enterprise, czyli chatbotem dla firmźródło: shutterstock.com

reklama


W ostatnim wpisie na blogu OpenAI zaprezentowało nową odsłonę ChatGPT, nazwaną ChatGPT Enterprise. Wprowadza ona szereg innowacji mających sprostać potrzebom firm.

Bezpieczny dialog

Jedną z kluczowych cech tej wersji jest zwiększone bezpieczeństwo i prywatność. Narzędzie nie rejestruje danych w celu własnego szkolenia. Ponadto ChatGPT Enterprise oferuje też szybki i nieograniczony dostęp do potężnego modelu GPT-4, co znacząco poprawia jego wydajność.

To jednak nie koniec innowacji – OpenAI informuje również o wdrożeniu zaawansowanych narzędzi do analizy danych, które pozwolą firmom uzyskiwać precyzyjne informacje. Możliwe staje się także zadawanie bardziej skomplikowanych pytań, co znacznie zwiększa przydatność chatbota.

Zainteresowanie ChatGPT Enterprise już wyraziły znane firmy, takie jak Canva, Asana, Zapier czy The Estée Lauder. Wykorzystują one nową wersję narzędzia m.in. do usprawnienia komunikacji wewnętrznej czy przyspieszenia procesów kodowania i analizy biznesowej. Danny Wu, Dyrektor ds. Produktów AI w Canva, podkreśla, że ChatGPT Enterprise to „doskonałe narzędzie do zwiększenia produktywności, z niezawodnymi systemami kontrolami bezpieczeństwa i prywatności danych”.

porównanie cen planów ChatGPT

źródło: openai.com/enterprise

Nowa wizja efektywności

Aktualizacja ChatGPT Enterprise wydaje się rozwiewać dotychczasowe obawy przedsiębiorstw związane z prywatnością i bezpieczeństwem danych. Niechęć do korzystania z chatbota wynikała głównie z lęku przed potencjalnym wyciekiem poufnych informacji, ponieważ ChatGPT, bazując na maszynowym uczeniu, korzystał z wprowadzonych do niego materiałów. Teraz jednak OpenAI zapewnia, że ChatGPT Enterprise nie zbiera danych w celach własnego szkolenia. Możliwe, że te obietnice mają szansę przekonać przedsiębiorstwa do skorzystania z ChatGPT Enterprise.

Dla zainteresowanych firm OpenAI oferuje elastyczne plany cenowe dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że cena zależy od konkretnego przypadku. Na ostateczny koszt wpływa m.in. wielkość firmy, branża czy częstotliwość korzystania z chatbota. Ponadto firma planuje rozszerzyć ChatGPT Enterprise o dodatkowe funkcje, takie jak dostosowywanie wiedzy do danej branży i jeszcze bardziej rozbudowane narzędzia analityczne. W perspektywie znajduje się również wprowadzenie tańszych opcji cenowych dla mniejszych firm.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail