X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Co nowego oferuje Meta w zakresie sztucznej inteligencji?

W roku 2023 sztuczna inteligencja była rozwijana prężnie na wielu obszarach. Nowości w tym zakresie zaprezentowała też Meta.

Co nowego oferuje Meta w zakresie sztucznej inteligencji?źródło: unsplash.com

reklama


To by niezwykle owocny rok dla sztucznej inteligencji w Meta. Wprowadzono innowacyjne funkcje AI w aplikacjach, udostępniono modele językowe Llama i przełomowe badania, takie jak Emu Video i Emu Edit. Postępy te wzbogacą produkty Meta w nadchodzącym roku o ekscytujące rozwiązania w zakresie generowania treści, głosu i multimodalności.

O ewolucji Meta AI

Meta AI ewoluuje, stając się bardziej pomocnym wirtualnym asystentem, oferując szczegółowe odpowiedzi na urządzeniach mobilnych i dokładne podsumowania wyników wyszukiwania. Rozszerzono możliwości, aby zwiększyć prawdopodobieństwo na uzyskanie pomocnych odpowiedzi na szerszy zakres pytań. Z Meta AI można skontaktować się za pośrednictwem platform komunikacyjnych, tworząc czat AI lub wpisując „@MetaAI” i przedstawiając swój problem. Połączenie z czatem jest możliwe także dzięki inteligentnym okularom Ray-Ban Meta – wystarczy powiedzieć „Hey Meta”.

Poza czatami Meta AI usprawnia obsługę produktów na Facebooku i Instagramie, dostarczając generowane przez sztuczną inteligencję sugestie dotyczące komentarzy do postów, tematów czatów społecznościowych, wyników wyszukiwania oraz poprawiając kopię produktów w Sklepach. Ponadto zasila nowe samodzielne doświadczenie o nazwie imagine with Meta AI.

Kreowanie i udostępnianie

Imagine, popularna funkcja generowania obrazu na podstawie tekstu, umożliwia natychmiastowe tworzenie i udostępnianie obrazów w aplikacjach Meta służących do komunikacji. Aby zwiększyć aspekt rozrywkowy i społeczny, wprowadzono nową opcję reimagine na Messengerze i Instagramie. W czasie grupowym Meta AI generuje początkowy obraz, a następnie znajomy może poprosić o nowy obraz, naciskając go i przytrzymując.

Odkrywanie nowych doświadczeń

Kiedy samo czytanie nie wystarcza, Reelsy oferują możliwość zaangażowanie się w treści wykraczające poza tekst. Rolki oferują taką możliwość, zapewniając użytkownikowi dostarczanie nowych treści, łączenie się z twórcami i szukanie inspiracji.

Co ciekawe, Reelsy zostały wprowadzone w czatach Meta AI. Dzięki tej funkcji możemy na przykład poprosić Meta AI o rekomendacje związane z miejscem, gdzie planujemy podróż. W odpowiedzi otrzymujemy Reelsy, które ułatwią podjęcie decyzji. To dopiero początek, dzięki któremu Meta AI z czasem stanie się bardziej spersonalizowanym asystentem.

Lepsze doświadczenia z Facebookiem

Meta w swoich innowacjach dąży do uproszczenia i odkrywania nowych inspiracji w codziennych doświadczeniach użytkowników.

Na podstawie Meta AI badane są funkcje wspomagane przez sztuczną inteligencję, które umożliwią tworzenie spersonalizowanych życzeń urodzinowych, edytowanie postów na kanale, tworzenie angażujących profili randkowych na Facebooku i konfigurowanie nowych grup. Testowane są również narzędzia do łatwego generowania i udostępniania obrazów ulepszonych przez sztuczną inteligencję, takich jak konwertowanie zdjęć poziomych na portretowe do relacji.

Meta eksperymentuje również na poziomie grup, aby zadbać o wyświetlanie istotnych informacji i sugerowanie tematów rozmów, zapewniając zaangażowanie użytkowników. Ponadto w Marketplace sprawdzany jest sposób wykorzystania Meta AI do lepszego wyglądu produktów, ulepszenia możliwości wyszukiwania i znajdowania powiązanych przedmiotów. Celem tych działań jest upłynnienie i uprzyjemnienie interakcji z Facebookiem.

Wsparcie dla twórców w nawiązaniu kontaktu z fanami

Meta dąży do zapewnienia twórcom generatywnych narzędzi AI w celu zwiększenia wydajności i lepszego kontaktu z ich społecznością. Po ostatnich aktualizacjach Instagrama testowane są sugerowane odpowiedzi w bezpośrednich wiadomościach (DM), aby pomóc twórcom szybciej i bez wysiłku angażować odbiorców. Gdy twórcy w ramach testu otworzą wiadomość w swoich DM, Meta AI podejmie działanie w tle, przygotowując odpowiedzi na podstawie tonu dostarczanych przez twórców treści.

Poznajcie Imagine z Meta AI

Po otrzymaniu pozytywnych opinii na temat tego, jak użytkownicy kreatywnie wykorzystują narzędzie do generowania obrazów z tekstu, Meta AI poszło o krok dalej, rozszerzając dostęp do Imagine poza czatami, zaczynając od dostępności w USA pod adresem imagine.meta.com.

To samodzielne doświadczenie kreatywne jest dostosowane do potrzeb hobbystów, umożliwiając tworzenie obrazów przy użyciu Emu – podstawowego modelu obrazu.

Meta

źródło: about.fb.com

Ulepszona sztuczna inteligencja

Meta AI nie jest jedyną sztuczną inteligencją rozwijaną przez giganta. Na podstawie uwag użytkowników Meta ulepsza również inne AI. Rozszerza funkcjonalność wyszukiwania AI, w tym Bru, Perry, Luiz, Coco, Lorena, Tamika, Izzy i Jade.

Ponadto eksperymentuje z nową funkcją dla wybranych AI, aby zapewnić im pamięć długoterminową, dzięki czemu to, czego nauczą się z rozmowy z użytkownikami, nie zostanie utracone po jej zakończeniu. Co więcej, możesz wrócić do konwersacji z wybranym narzędziem AI i kontynuować od miejsca, w którym skończyłeś. W każdej chwili istnieje możliwość wyczyszczenia historii czatów.

Aby rozpocząć czat z wybranym AI, należy otworzyć nową wiadomość na Instagramie, Messengerze lub WhatsAppie i wybrać opcję „Create an AI chat”. Funkcja ta dostępna jest na razie dla użytkowników z USA.

Przejrzystość i kwestia bezpieczeństwa

Zapewnienie odpowiedzialnego i bezpiecznego rozwoju produktów jest najwyższym priorytetem, zwłaszcza w odniesieniu do treści generowanych przez AI. Aby zwiększyć przejrzystość treści wygenerowanych przez sztuczną inteligencję, wprowadzony zostanie niewidoczny znak wodny, oferując zwiększoną identyfikowalność, który będzie odporny na typowe manipulacje obrazem.

Zaangażowanie Meta w bezpieczeństwo obejmuje ciągłe inwestycje w red teaming. Testowane są badania nad generatywną sztuczną inteligencją i funkcjami wykorzystującymi duże modele językowe (LLM) z promptami, które mogą generować ryzykowne wyniki. Wprowadzono również Multi-round Automatic Red-Teaming (MART), strukturę zwiększającą bezpieczeństwo LLM, trenując przeciwnika i docelowy LLM. Meta planuje włączyć strukturę MART do sztucznej inteligencji w celu ciągłego red teamingu i poprawy bezpieczeństwa.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail