X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagramowe podsumowanie roku – topowi twórcy i trendy 2023

Jakie treści i trendy zdominowały rankingi popularności na Instagramie? Oto podsumowanie minionego roku.

Instagramowe podsumowanie roku – topowi twórcy i trendy 2023źródło: informacja prasowa

reklama


Jak wynika z podsumowania przygotowanego przez Sotrendera, Instagram został w minionym roku zdominowany przez rozrywkę i treści (około)sportowe. Widać to chociażby patrząc na najlepsze posty roku, które w dużym stopniu odzwierciedlały najważniejsze, głównie sportowe, wydarzenia z Polski i ze świata. Nie zabrakło w nich też codziennej porcji rozrywki.

Reserved największym profilem na Instagramie

Największym profilem na koniec 2023 roku i jedynym (w kategoriach marki, media, organizacje) ze społecznością przekraczającą dwa miliony osób, był profil marki Reserved. Na miejscu drugim uplasował się Suchar Codzienny, a na trzecim FAME MMA. W TOP5 znalazł się jeszcze jeden brand LPP – Sinsay z liczbą 1 807 645 obserwujących, a czołową piątkę zamknął profil Netflixa z ponad 1,7 mln obserwujących.

Jedynie 10 profili marek, mediów i organizacji przekroczyło liczbę miliona obserwujących. Biorąc pod uwagę również profile osobiste, bezapelacyjnie największą społeczność zgromadził na swoim profilu Robert Lewandowski – 35,4 miliona obserwujących.

źródło: informacja prasowa

FAME MMA z największym przyrostem fanów

Dwoma najszybciej rosnącymi profilami w 2023 roku były profile organizacji: FAME MMA oraz DIOZ. Społeczności na obydwu profilach powiększyły się o ponad 200 tys. na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

Wśród profili osób najszybciej rosły profile małżeństwa Lewandowskich. Na koncie Roberta pojawiło się ponad 3,6 miliona nowych obserwujących, a na koncie Anny ponad 786 tys.

źródło: informacja prasowa

Media publikowały najwięcej

Podobnie jak na Facebooku, także na Instagramie na profilach mediów – politycznych, informacyjnych i sportowych – opublikowanych zostało najwięcej postów w całym roku.

Rekordową liczbę postów opublikowano na profilu OKO.press – ponad 4 tys., co daje średnio 11 postów każdego dnia roku. W TOP5 znalazł się również profil TVNu, Meczyki.pl oraz Kanału Sportowego, na których pojawiało się około 7-8 postów dziennie.

Wśród profili osobistych najwięcej postów, bo aż 1 897, opublikowała dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska.

źródło: informacja prasowa

Suchar Codzienny najbardziej angażującym profilem

Na Instagramie profilami, na których odnotowano największe łączne zaangażowanie, były profile poświęcone rozrywce. Na profilu Suchara Codziennego użytkownicy wykonali w 2023 roku najwięcej akcji – było ich ponad 89 milionów. Numerem dwa, z liczbą aktywności o ponad połowę mniejszą (42 mln), była Wiedza Bezużyteczna.

Biorąc pod uwagę także profile osób, użytkownicy wykonali więcej akcji pod postami Roberta Lewandowskiego. Na koncie piłkarza odnotowano ponad 117 milionów aktywności użytkowników.

źródło: informacja prasowa

Eurosport z najlepszym postem roku

Najbardziej angażujący post roku (w kategoriach marki, media, organizacje) został opublikowany na profilu Eurosport. Dotyczył on niefortunnego prezentu dla mistrza świata w kolarstwie. Na tle wszystkich postów opublikowanych w 2023 roku był to jedenasty najlepszy post roku.

Wśród najlepszych postów roku dominowały głównie treści komentujące bieżące wydarzenia ze świata sportu oraz memy i treści humorystyczne. W TOP14 znalazł się też post FAME MMA, w którym federacja komentuje aferę Pandora Gate, jedno z głośniejszych wydarzeń roku.

Bezkonkurencyjny okazał się jednak Robert Lewandowski, który już w styczniu 2023 roku opublikował najlepszy post roku. Zdjęcie, na którym piłkarz dzierży w dłoni puchar Supercopa zdobyło ponad 3,7 miliona polubień.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Wśród 100 najbardziej angażujących postów roku, 22 należały do Roberta Lewandowskiego.

Źródło: informacja prasowa

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail