X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok z nową funkcją dla fanów muzyki

Nowość na TikToku – od teraz możliwe jest zapisanie utworu muzycznego użytego w materiałach wideo w aplikacji streamingowej! Jak to zrobić?

TikTok z nową funkcją dla fanów muzykiźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok ogłasza wprowadzenie nowej funkcji „Dodaj do biblioteki”, umożliwiającej dodawanie utworów usłyszanych w treściach na platformie, do biblioteki muzyki w aplikacjach Spotify, Apple Music i Amazon Music.

Łatwy sposób na znalezienie utworów

„Dodaj do biblioteki” to nowa funkcja, dzięki której użytkownicy aplikacji będą mogli w prosty sposób znaleźć ulubione utwory z TikToka, bezpośrednio w aplikacjach muzycznych, bez potrzeby ręcznego wyszukiwania.
Funkcja pojawi się jako przycisk „Dodaj do biblioteki” obok nazwy utworu na dole filmu na TikToku w sekcji Dla Ciebie, zapraszając użytkowników do zapisania utworu w wybranej przez nich aplikacji muzycznej. Gdy użytkownik naciśnie przycisk „Dodaj do biblioteki” po raz pierwszy, może wybrać opcję zapisania utworu w preferowanej aplikacji, którą posiada na urządzeniu.

Utwór jest zapisywany na domyślnej liście odtwarzania, ale użytkownicy mogą dodać utwór do nowej playlisty lub już istniejącej.

TikTok – funkcja Dodaj do biblioteki

źródło: materiały prasowe TikToka

Po pierwszym użyciu funkcji wybrana aplikacja muzyczna stanie się domyślną usługą streamingową dla kolejnych zapisanych utworów. Użytkownicy mogą ją zmienić w dowolnym momencie w ustawieniach aplikacji. Możliwe jest również korzystanie z funkcji „Dodaj do biblioteki” w sekcji ze szczegółami ścieżki dźwiękowej danego twórcy.

Dzięki funkcji usprawniamy proces odkrywania muzyki zarówno dla użytkowników TikTok, jak i artystów – komentuje Isaac Bess, Global Head of Distribution Partnerships na TikToku. – Fani muzyki mają możliwość zapisywania utworów, które usłyszeli na TikToku, bezpośrednio w swoich ulubionych serwisach streamingowych. W ten sposób mogą odkrywać nowe dźwięki i wspierać artystów w zdobywaniu popularności. Cieszymy się, że możemy udostępnić tę funkcję  fanom muzyki na całym świecie, gwarantując im jeszcze więcej przyjemności z odkrywania i słuchania piosenek, a artystom dotarcie do nowych odbiorców i rozwój kariery.

źródło: informacja prasowa TikToka

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail