X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak wylogować się z Messengera na wszystkich urządzeniach? Zapewnij sobie bezpieczeństwo!

Czy wiesz, w jaki sposób wylogować się z Messengera na wszystkich urządzeniach? Sprawdź, jak skutecznie zakończyć aktywne sesje na komunikatorze.

Jak wylogować się z Messengera na wszystkich urządzeniach? Zapewnij sobie bezpieczeństwo!źródło: shutterstock.com

reklama


Messenger, czyli najprawdopodobniej najbardziej popularny komunikator, to narzędzie, z którego korzystamy niemal bez przerwy, gdyż lubimy pozostawać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Jednakże istnieją sytuacje, w których chcemy się wylogować z Messengera na swoim telefonie lub komputerze, dla zachowania prywatności, ze względu na ochronę danych lub po prostu dla odpoczynku od natłoku powiadomień. Dlatego w tym artykule podpowiadamy, jak wylogować się z Messengera na różnych urządzeniach.

Jak wylogować się z Messengera na telefonie?

Mogłoby się wydawać, że wylogowanie się z popularnego komunikatora powinno być dziecinnie proste. Okazuje się jednak, że nie ma w nim funkcji „wyloguj”, która pozwalałaby zrobić to z pomocą kilku kliknięć w parę sekund. Jak zatem wylogować się na Messengera na iPhone z iOS lub na smartfonach z Androidem?

Jak wylogować się z Messengera – iOS

W przypadku chęci wylogowania się z Messengera na iPhone’ach lub innych urządzeń z iOS trzeba skorzystać z Facebooka. W związku z tym pierwszy krok to uruchomienie aplikacji Facebook lub zalogowanie się na swoje konto powiązane z Messengerem w przeglądarce internetowej i odnalezienie sekcji „ustawienia i prywatność”. To właśnie tam szukamy zakładki „hasło i zabezpieczenia”, a po kliknięciu  musimy z kolei znaleźć opcję „miejsce logowania”.

źródło: facebook.com

W tym miejscu można znaleźć pełną listę urządzeń, na których jesteśmy zalogowani zarówno na Facebooku, jak i na Messengerze. Wystarczy znaleźć na liście urządzenie, z którego chcemy się wylogować, kliknąć opcję „wyloguj” i potwierdzić chęć wylogowania się. Można też skorzystać z opcji „wyloguj się z wszystkich sesji”. Ale uwaga! W obu przypadkach zostaniemy wylogowani nie tylko z Messengera, ale i jednocześnie z Facebooka!

Warto pamiętać, że metoda ta sprawdzi się też wtedy, gdy będziemy chcieli wylogować się z Messengera na innym telefonie, bądź dowolnym urządzeniu, do którego nie mamy dostępu, chociażby z powodu jego zagubienia lub kradzieży.

Jak wylogować się z Messengera – Android

Opisany wyżej sposób na wylogowanie się z Messengera na iPhone (i innych urządzeniach z iOS) sprawdzi się jako rozwiązanie dla użytkowników smartfonów i tabletów z systemem Android. Jednak najłatwiejszym sposobem na wylogowanie się z Messengera na telefonie z systemem Android i jednocześnie metodą na to, jak wylogować się z Messengera bez Facebooka, jest przejście do ustawień telefonu, w których należy znaleźć zakładkę z aplikacjami. Wśród zainstalowanych aplikacji należy odnaleźć Messenger i wejść w ustawienia komunikatora. W tym momencie trzeba znaleźć i wybrać opcję „wymuś zatrzymanie”. Po zatrzymaniu aplikacji należy kolejno kliknąć opcje: „wyczyść pamięć wewnętrzną” i „wyczyść pamięć podręczną”.

Po przejściu tych wszystkich kroków, przy próbie ponownego uruchomienia komunikatora, aplikacja powinna zażądać podania loginu i hasła, co jest potwierdzeniem, że wylogowanie z telefonu się udało. Alternatywnym rozwiązaniem jest całkowite odinstalowanie aplikacji Messenger z urządzenia.

źródło: własne/ustawienia telefonu

Jak wylogować się z Messengera na komputerze?

Skoro wiemy już jak wylogować się z Messengera na telefonie lub tablecie, zastanówmy się jak to zrobić na komputerze. Okazuje się, że w przypadku aplikacji na komputery, Messenger nie pominął całkowicie opcji wylogowywania. Możemy ją znaleźć, najpierw klikając zakładkę „preferencje”, a następnie wybierając sekcję „konto i pomoc”. W tym miejscu można już bez trudu znaleźć przycisk „wyloguj”, po którego kliknięciu aplikacja wyloguje użytkownika.

Podsumowując, sposobem na to, jak wylogować się z Messengera na wszystkich urządzeniach zdalnie, jest zamknięcie aktywnych sesji poprzez ustawienia na portalu Facebook. W niektórych przypadkach pomocne mogą być również ustawienia systemowe oraz całkowite odinstalowanie aplikacji. A co jeśli nie chcemy i nie musimy całkowicie się wylogowywać z komunikatora? W takim wypadku warto rozważyć skorzystanie z takich opcji jak wprowadzenie telefonu w tryb cichy czy też wyłączenie przychodzących powiadomień. W ten sposób nie zrezygnujemy z możliwości nawiązania szybkiego kontaktu ze znajomymi, a jednocześnie nie będziemy narażeni na niepotrzebne rozpraszacze.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail