X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak odczytać usunięte wiadomości na Messengerze? | Poradnik

Facebook nie umożliwia bezpośredniego przeglądania treści usuniętych wiadomości w Messengerze. Istnieją jednak metody, które pozwalają na obejście tego ograniczenia. Odkryj, jak możesz to zrobić.

Jak odczytać usunięte wiadomości na Messengerze? | Poradnikźródło: shutterstock.com

reklama


W dzisiejszym świecie komunikacji cyfrowej, wiadomości tekstowe przesyłane z pomocą komunikatorów takich jak Messenger, są jednym z głównych sposobów komunikacji. Jednak czasami zdarza się, że wysłana wiadomość zostaje przypadkowo usunięta. Może to prowadzić do frustracji i niepewności co do jej treści. Czy istnieje sposób, by odzyskać treść usuniętych wiadomości? Okazuje się, że tak! Sprawdź, jak odczytać usunięte wiadomości na Messengerze!

Jak odczytać usunięte wiadomości na Messengerze – Android

W przypadku urządzeń z systemem Android istnieją dwa sposoby na to, jak odczytać usunięte wiadomości na Messengerze. Pierwsza opcja to zlokalizowanie wiadomości w plikach cache, czyli w plikach tymczasowych przechowywanych na urządzeniu, w celu przyspieszenia dostępu do danych. Pliki te mogą zawierać kopie wiadomości, których szukamy. Chcąc je odzyskać, należy wejść do Menedżera plików na urządzeniu, a następnie przejść do głównego katalogu urządzenia, w którym należy znaleźć folder „Android”. W nim należy poszukać folderu „Data”, następnie folderu „com.facebook.ocra”, znajdujemy folder „cache” i dalej folderu „fb_temp”. W tym ostatnim folderze znajdziemy pliki, które zawierają kopie wiadomości z Messengera. Choć odnalezienie konkretnej wiadomości może nie być łatwe, to właśnie w tym pliku można z dużym prawdopodobieństwem znaleźć interesującą nas wiadomość.

źródło: własne/ustawienia telefonu

Inną opcją na odzyskanie usuniętych wiadomości z Messengera jest skorzystanie z funkcji Historii powiadomień. Chcąc skorzystać z tej metody, przejdź do ustawień telefonu, wybierz zakładkę powiadomienia i wejdź do historii powiadomień. To właśnie tu będzie można przejrzeć historię wszystkich powiadomień otrzymanych na urządzeniu, również tych, które dotyczyły wiadomości przychodzących z Messengera. Dzięki temu rozwiązaniu można odczytać wiadomość, którą nadawca usunął tuż po tym, jak na telefon odbiorcy przyszło powiadomienie o nowej wiadomości. Oczywiście przeciętny użytkownik dostaje mnóstwo powiadomień na swój telefon. Odnalezienie poszukiwanej treści może więc nie być proste, dlatego im szybciej się z to weźmiemy, tym lepiej.

źródło: własne/ustawienia telefonu

Jak odczytać usunięte wiadomości na Messengerze – iOS

Niestety powyżej opisane sposoby nie sprawdzą się w przypadku iPhone’ów i innych urządzeń pracujących w oparciu o system iOS. Nie oznacza to jednak, że odzyskanie usuniętych wiadomości jest poza zasięgiem użytkowników sprzętu od Apple. Rozwiązaniem może być skorzystanie z Facebooka. Jak to zrobić?

Jak odzyskać usunięte wiadomości z pomocą Facebooka?

Próby odzyskania usuniętych wiadomości nie muszą kończyć się na przetrząsaniu pamięci urządzenia. Pomocny może być Facebook, choć oficjalnie nie zapewnia użytkownikom dostępu do usuniętych wiadomości z powodów ochrony prywatności i bezpieczeństwa danych. Wystarczy wejść w ustawienia profilu, a konkretnie w zakładkę „ustawienia i prywatność”, a następnie „ustawienia”. Potem należy znaleźć opcję „Twoje informacje na Facebooku” i tam wybrać polecenie „pobierz informacje profilowe”. Na koniec należy wybrać interesujący nas element, w tym wypadku treści z Messengera i podać zakres dat, po czym można pobrać treści na swoje urządzenie.

źródło: facebook.com

Programy i aplikacje do odzyskiwania usuniętych wiadomości

Wyżej opisane sposoby na to, jak odzyskać usunięte wiadomości na Messengerze są całkowicie bezpieczne, choć mogą być czasochłonne. Czy jest szybszy sposób? W sieci można natknąć się na programy i aplikacje umożliwiające odzyskanie utraconych wiadomości z komunikatorów internetowych. My jednak nie polecamy tego rozwiązania. Takie programy i aplikacje mogą być sposobem na to, by wyłudzić od użytkowników poufne dane albo za ich pośrednictwem rozesłać szkodliwe pliki.

Podsumowując, możliwość odzyskania usuniętych wiadomości na Messengerze może się okazać niezwykle przydatna. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że niechciana wiadomość, choćby z powodu naruszenia prywatności czy kontrowersji,  nawet po usunięciu może zostać odzyskana. Często powtarza się, że w internecie nic nie ginie i jest w tym sporo prawdy. Dlatego warto dobrze zastanowić się przed wysłaniem wiadomości, które mogą stwarzać problemy, tak aby potem nie martwić się ich dalszym losem.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail