reklama
TikTok wzmacnia swoje podejście w zakresie prywatności i prezentuje projekt Clover. Celem inicjatywy jest stworzenie bezpiecznej enklawy dla europejskich użytkowników platformy, która promuje nowe standardy w zakresie ochrony danych osobowych. Projekt Clover wprowadza szereg dalszych środków wzmacniających istniejące już zabezpieczenia oraz dostosowuje ogólne podejście firmy do zarządzania danymi zgodnie z suwerennością danych w Europie.
Projekt Clover wzmocnieniem ochrony prywatności
TikTok w 2021 roku zaprezentował transparentną strategię zarządzania danymi w Europie. Opiera się ona na zasadach przechowywania danych lokalnie, minimalizacji przekazywania danych poza region oraz dalszym ograniczaniu dostępu pracowników do danych użytkowników TikToka.
Teraz platforma idzie o krok dalej. Projekt Clover wyznacza nowe standardy w zakresie ochrony danych użytkowników. Wprowadzone zostaną nowoczesne środki wzmacniające już istniejące zabezpieczenia, które dostosują ogólne wymagania do zarządzania danymi do europejskich wytycznych dotyczących suwerenności danych.
Istniejące kontrole dostępu do danych już teraz w dużym stopniu ograniczają dostęp do danych użytkowników. Wykorzystując praktyki i wnioski z podejścia do bezpieczeństwa danych stosowanego w USA, TikTok jeszcze bardziej wzmacnia kontrolę danych poprzez wprowadzenie bramek bezpieczeństwa, które będą określać dostęp pracowników do danych europejskich użytkowników TikToka oraz możliwość transferu danych poza Europę. Tym samym dostęp do danych użytkowników nie tylko będzie zgodny i regulowany przez przepisy prawa, ale powstanie kolejny poziom kontroli wprowadzający dodatkowe zabezpieczenia.
Nadzór zewnętrzny
Technologie poprawiające prywatność
Lokalne przechowywanie danych
Zrównoważone podejście
Zgodnie z długoterminowymi aspiracjami dotyczącymi budowania zrównoważonego biznesu, nowe centrum danych w Norwegii będzie w 100% zasilane energią odnawialną (pochodzącą głównie z lokalnych elektrowni wodnych). Wpływ na wybór lokalizacji miał również klimat panujący w Norwegii, dzięki czemu centrum danych będzie wykorzystywać więcej naturalnego chłodzenia w celu obniżenia efektywności wykorzystania mocy (PUE) i poprawy wydajności energetycznej. Nadmiar wytwarzanego ciepła zostanie wykorzystany jako źródło energii dla okolicznych budynków i inwestycji.
źródło: informacja prasowa