X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Bardziej społecznościowe wyszukiwanie w Google

Bardziej społecznościowe wyszukiwanie w Google

reklama


Wyszukiwaniem społecznościowym Google zajmuje się już od 2009 roku. W tym momencie gigant postanowił pójść o krok dalej i wpleść między wyniki wyszukiwania także posty i linki naszych znajomych (dotychczas znajdowały się one pod innymi rekordami ), jakie opublikowali na różnych serwisach społecznościowych. Pod takim rezultatem umieszczony będzie dodatkowo opis wraz z grafiką odsyłający do konkretnej osoby.

Fot.: Social Search; Google Blog

Skąd ten pomysł? Google jest zdania, że znajomi mogą często dostarczyć wielu cennych informacji, które będą dla nas bardziej wartościowe niż te generowane przez wyszukiwarkę.

Nowy funkcje możliwe będą po zalogowaniu się do konta Google. To nie koniec nowości. Na blogu firmy czytamy: „Dajemy więcej kontroli nad tym jak łączysz swoje konta, a ich łączenie jest jeszcze wygodniejsze. Nadal możesz połączyć konta publicznie w ramach swojego Profilu Google, jednak teraz możesz także podłączyć konta prywatnie w ramach Konta Google. (W końcu nie każdy musi wiedzieć, że @FanSpongeBoba na Twitterze to właśnie Ty). Co więcej, jeśli nasze algorytmy znajdą publiczne konto, które może należeć do Ciebie (bo, np. nazwa użytkownika jest ta sama), możemy zaprosić Cię do połączenia kont na stronie wyników wyszukiwania, z której przejdziesz do ustawień Konta Google”.

Fot.: Social Search; Google Blog

Przegląd wszystkich nowości ilustruje wideo. Zmiany najpierw wprowadzone będą na Google.com (wyłącznie w języku angielskim), w Polsce mają pojawić się wkrótce.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail