X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Media społecznościowe na obcasach

Media społecznościowe na obcasach

reklama


Prawie wszystkie serwisy społecznościowe, z wyjątkiem Digg (odpowiednik polskiego Wykopu), są zdominowane przez kobiety – donosi serwis Informationisbeautiful.net. Panie spędzają na ich stronach o 1/3 więcej czasu niż mężczyźni i częściej niż oni logują się na swoje konta.

Jest to o tyle ciekawe zjawisko, że wśród internautów wciąż większość stanowią mężczyźni. Ci jednak skupiają się głównie na wyszukiwaniu informacji i załatwianiu spraw biznesowych. Domeną kobiet jest interakcja. Zależy im na budowaniu relacji i utrzymywaniu znajomości. Serwisy społecznościowe wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom.

Mężczyźni wolą gadżety, kobiety wybierają interakcję

Na Facebooku najczęściej goszczą panie. Bierna obecność im jednak nie wystarcza. Z raportu przygotowanego przez zespół prof. S. Craiga Watkinsa z uniwersytetu w Teksasie wynika, że użytkowniczki serwisu zdecydowanie częściej niż mężczyźni aktualizują swoje statusy, komentują działania innych i korzystają z opcji „lubię to”. Wypowiedzi mężczyzn zwykle dotyczą ich zainteresowań, zdjęcia prezentują ulubione gadżety. Kobiecy wpis jest zachętą do kontaktu, a często również próbą zaznaczenia swej przynależności do większej grupy.

Ten ostatni argument okazuje się być kluczowym z punktu widzenia profili marek. Aż 80% użytkowniczek Facebooka śledzi swoje ulubione firmy! Panie z przyjemnością rozmawiają o ciekawych produktach, dzielą się okazjami znalezionymi w sieci, jednocześnie ufają opiniom umieszczonym w sieci przez inne kobiety. Często wchodzą również w dyskusje z samymi producentami. Dlaczego? Zależy im na maksymalnym zmniejszeniu dystansu między firmą a konsumentem i pokazaniu siebie jako członka grupy ekspertów dotyczących danej marki.

Blogerki piszą o swoim hobby, rzadziej o dzieciach i ciąży

Najmniejszą, ale najbardziej aktywną grupą użytkowniczek mediów społecznościowych są blogerki. Jak wynika z raportu stworzonego przez BlogHer, piszą one praktycznie o wszystkim: muzyce, filmie, jedzeniu, zdrowiu i urodzie. Coraz częściej prowadzą wyspecjalizowane, profesjonalne strony. Co ciekawe, stosunkowo rzadko wypowiadają się na temat ciąży czy dzieci.

Choć głównym powodem prowadzenia bloga wciąż pozostaje dobra zabawa (76% respondentek) i chęć wyrażenia siebie (73%), coraz więcej kobiet zaczyna zarabiać na swojej twórczości. Natomiast w przeciwieństwie do blogerów rzadko rywalizują między sobą i nie próbują przekonywać innych do swojej racji. Panie z Internetu korzystają głownie po to, by poznać ludzi podobnych do siebie i stworzyć z nimi jak najbliższe relacje.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail