X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ranking “10 najlepszych startupów 2010”

Ranking “10 najlepszych startupów 2010”

reklama


Redakcja obu serwisów wytypowała 10 stron, które następnie zostały poddane ocenie ekspertów.  Każdy startup został poddany analizie pod kątem czterech kryteriów (wagi poszczególnych kryteriów w nawiasie): pomysł (0,25), wykonanie (0,3), grafikę (0,15) oraz model biznesowy (0,3). Za każdy z nich ekspert mógł przyznać od 1do 10 punktów, a ostateczna ocena jest średnią ważoną poszczególnych not cząstkowych.

Każdy z oceniających specjalistów stworzył swój własny ranking, na postawie którego zostało stworzone ostateczne zestawienie 10 najlepszych projektów internetowych roku 2010. Niejednokrotnie zdanie ekspertów różniły się, czasem zdecydowanie. Z ich poszczególnymi komentarzami można zapoznać się na stronie www.banker.pl.

Zwycięzcą tegorocznego rankingu został projekt CityDeal.pl, czyli portal zakupów grupowych umożliwiający kupno towaru bądź usług po promocyjnej cenie. Jego twórcy w niecały miesiąc od startu sprzedali witrynę globalnemu gigantowi zakupów grupowych – Groupon. Tuż za nim w zestawieniu znalazł się Zubibu.com, tj. aplikacja umożliwia właścicielom e-sklepów tworzenie mobilnych sklepów internetowych. Zibubu zajął także pierwsze miejsce (nagroda publiczności) na wrześniowej konferencji E-nnovation w Poznaniu. Pierwszą trójkę zamyka zestaw programów wspomagających zarządzanie firmą Smartupz.com. Jest to jedyny polski startup, który zakwalifikował się do londyńskiej wersji konkursu Mini Seedcamp w minionym roku.

Poniżej prezentujemy ranking. Nota jest średnią arytmetyczną ocen (średnich ważonych) danego projektu przez poszczególnych ekspertów.

Fot.: Bankier

Wszystkie projekty dopiero zaczynają swoja karierę na polskim rynku internetowym. O tym, czy mają one szansę osiągnąć sukces, przekonamy się już wkrótce.

Zgadzacie się z tymi typami? Które z projektów Waszym zdaniem zasługują na wyróżnienie?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail