X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jesteś w związku? Sprawdź, jak Twój profil wpływa na partnera

Jesteś w związku? Sprawdź, jak Twój profil wpływa na partnera

reklama


Serwis allfacebook.com, we współpracy z Online Dating University, przygotował raport, z którego wynika, że średnio 60% użytkowników Facebooka udostępnia na swoim profilu informację dotyczącą statusu związku. Najczęściej dzielą się nią użytkownicy z USA, Republiki Południowej Afryki, Islandii, Wielkiej Brytanii i Kanady. Single stanowią mniejszość – średnio 39%. Najwięcej jest ich w Jordanie. Z kolei Finowie to ci, którzy najczęściej mają partnera. Jeśli chodzi o zeszły rok, 63% użytkowników ustawiło status związku jakiegokolwiek rodzaju (włączając w to “skomplikowany”).

Jak przekonują twórcy badania, Facebook może bardzo mocno wpłynąć na relacje z partnerem. Analizowanie tego jakie informacje udostępnia nasza druga „połówka” może pochłonąć bardzo dużo czasu i wywołać poczucie niepewności, a nawet zazdrości.

Co więcej, samo dzielenie się informacjami dotyczącymi związku może wywołać niezadowolenie partnera, podsycane dodatkowo wszelkimi komentarzami od znajomych (np. pod zdjęciami). Problem może się pojawić również po zerwaniu – obserwowanie tego co robi ex-ukochana/y albo świadomość bycia obserwowanym z całą pewnością nie jest komfortowym uczuciem.

Pokaż mi swój profil, a powiem Ci jaki jesteś

Z raportu wynika również, że nasz profil społecznościowy i aktywność na Facebooku to odbicie tego jacy jesteśmy na co dzień. Przebywanie w sieci może wpływać na nasze samopoczucie, przekonanie o własnej wartości. Mając dużo znajomych na Facebooku czujemy się bardziej akceptowani w środowisku, ale jednocześnie nasze relacje z ludźmi mogą nie być tak silne, jak w przypadku posiadania mniejszej liczby znajomych. To czym dzielimy się na Facebooku również oddaje naszą osobowość, bo albo staramy się być w sieci tacy jak zawsze, albo próbujemy stworzyć pewien obraz własnej osoby, niekoniecznie zgodny z rzeczywistością.

Poniżej infografika dotycząca wpływu Facebooka na życie prywatne użytkowników.

Facebook a prywatność jego użytkowników / fot.: digitalbuzzblog.com

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail