X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Dell chce wykorzystać Hangouts do obsługi klienta – jaka będzie odpowiedź Facebooka?

Dell chce wykorzystać Hangouts do obsługi klienta – jaka będzie odpowiedź Facebooka?

reklama


Hangouts została okrzyknięta kolejną wielką aplikacją, a Dell jest oczywiście jej fanem. Używał wideoczatu więcej niż kilkanaście razy od kiedy przyłączył się do Google+ na początku lipca. W niedzielę zamieścił następujące pytanie na Google+:

Myślę o Hangouts jako rozwiązaniu dla biznesu. Czy chcesz móc połączyć się z usługami firmy Dell i jej zespołem sprzedaży za pośrednictwem wideo bezpośrednio z Dell.com?

Reakcje na jego post były bardzo pozytywne – setki komentarzy mówiło o tym, że byłby to świetny pomysł dla firmy Dell. A pomysł jest naprawdę intrygujący – niektóre rozwiązania związane z obsługą klienta są bardzo zbliżone, a rozmowa przedstawiciela serwisu z niewielką grupą klientów w tym samym czasie może być bardziej ekonomiczna niż tradycyjny sposób – rozmowa z jedną osobą przez telefon. Korzystanie z wideo może również usprawnić wsparcie techniczne, a w obrębie samych grup klienci mogliby sami udzielać sobie dodatkowej pomocy. W przeciwieństwie do telefonicznej obsługi klienta, dzięki widerozmowom pracownicy mogliby lepiej porozumieć się z klientem , który z kolei miałby możliwość lepszego zaprezentowania faktycznego problemu.

Należy zauważyć, że idea Dell rozpoczęcia sesji hangouts bezpośrednio z Dell.com aktualnie nie jest możliwa; + Google nadal dostępne jest tylko dla zaproszonych, a hangouts mogą być połączone tylko z wewnątrz sieci. Google nie otworzył jeszcze swojego serwisu społecznościowego dla firm, choć aktualnie próbuje ocenić, w jaki sposób zintegrować marki i firmy w Google+. Obsługa klienta jest jedną z aplikacji, które zrobiła z Twittera atrakcyjny portal dla takich firm, jak Comcast.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail