X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google ulepsza przycisk +1

Google ulepsza przycisk +1

reklama


W czerwcu wprowadziliśmy przycisk +1 na stronach internetowych, dzięki czemu polecanie treści w Internecie stało się łatwiejsze. W lipcu przycisk przekroczył dwa miliardy odsłon dziennie. Dzisiaj przycisk +1 osadzony jest w ponad milionie stron, z ponad 4 mld odsłon dziennie i jesteśmy bardzo podekscytowani tym tempem. To dopiero początek, ale już dzisiaj wprowadzamy dwie nowe cechy, które uczynią przycisk jeszcze bardziej przydatnym dla użytkowników – czytamy na blogu Vica Gundotry.

Współdzielenie w kręgach Google+

Przycisk +1 pomaga użytkownikom zaznaczyć treści przeznaczone dla innych osób w wyszukiwarce Google. Na swoim blogu Vic Gundotra zdradza, że teraz internauci uzyskają możliwość rozpoczynania rozmowy od razu – będą mogli dzielić się stronami ze swoimi kręgami bezpośrednio przez przycisk +1. Po zapulsowaniu strony pojawi się nowa opcja „Share on Google+”. Stamtąd można komentować i dzielić się treściami, wybierając kręgi, które się o tym dowiedzą.

Snippets

Snippet jest prostym linkiem, obrazkiem czy opisem, generowanym automatycznie podczas dzielenia się treściami. Snippets są dobrym sposobem na rozpoczęcie rozmowy o tym, co właśnie polubiliśmy.

Snippets z pewnością zostaną wykorzystane przez wydawców w celach promocyjnych. Ich plusem jest również to, że mogą zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Nowe funkcje mają się rozwijać w ciągu najbliższych tygodni.

http://youtu.be/XvJrfwuIRa4

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail