X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Megapanel: NK minimalnie przed Facebookiem

Megapanel: NK minimalnie przed Facebookiem

reklama


Polskie Badania Internetu we współpracy z firmą badawczą Gemius przygotowały kolejne już wyniki badania Megapanel, czyli rankingu witryn internetowych i aplikacji pod względem oglądalności. Najnowszy raport obejmuje czerwiec.

W szczególnie nas interesującej kategorii „Społeczności” liderem pozostaje Nasza-Klasa. Portal liczył sobie w badanym miesiącu dokładnie 11 795 581 użytkowników. W stosunku do majowego wyniku oznacza to wzrost o nieco ponad 200 tys. Zasięg serwisu osiągnął poziom ponad 62%.

Coraz bliżej lidera znajduje się Facebook. W poprzednim zestawieniu różnica między prowadzącą dwójką wynosiła ok. 0,5 mln użytkowników. Obecnie jest to już ledwie 217 tys. , bowiem liczba użytkowników Facebooka w czerwcu wynosiła wg raportu 11 577 886. Wydaje się, że kwestią czasu jest kiedy portal Zuckerberga zluzuje NK na pozycji lidera, skoro jeszcze w styczniu ta różnica wynosiła prawie 2,5 mln użytkowników. Całkiem prawdopodobne, że już w tej chwili liderem jest właśnie Facebook, ale na potwierdzenie tych przypuszczeń musimy poczekać do kolejnych wyników Megapanelu.

Pozostałe serwisy społecznościowe mogą tylko pomarzyć o takich wynikach jak dwójka liderów. Goldenline zanotował spadek liczby użytkowników w stosunku do maja (1,9 mln), nieznaczny wzrost stał się natomiast udziałem serwisu Grono.net (1,89 mln).

Badanie potwierdza też, że zagraniczne serwisy, za wyjątkiem Facebooka, mają u nas bardzo słabą pozycję. Twitter, szczycący się na świecie liczbą ok. 200 mln użytkowników w Polsce nie osiąga nawet granicy 1 mln. Zasięg serwisu na polskim rynku internetowym to nieco ponad 5%.

Nieco lepiej wypada Badoo – 2,1 mln użytkowników.

Pełen raport Megapanel za miesiąc czerwiec dostępny na stronach PBI i Gemius.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail